O nouă tragedie șochează România! Femeie ucisă de un câine pe care voia să îl hrănească

După tragedia de la Lacul Morii, în care o femeie de 43 de ani a fost sfâșiată de o haită de câini, acum România se confruntă cu un nou caz șocant.
Alina Costache
20 feb. 2023, 14:45
O nouă tragedie șochează România! Femeie ucisă de un câine pe care voia să îl hrănească

Încă o femeie și-a pierdut viața după ce a fost atacată de un câine în Capitală. Conform primelor informații, avea 53 de ani și se dusese să-i ducă de mâncare patrupedului de care avea grijă de aproximativ patru luni.

Incidentul s-a petrecut în curtea unui imobil din Sectorul 3 al Capitalei. Victima era căzută în curtea imobilului, în stare de inconștiență, având mai multe leziuni pe corp, iar într-una dintre camerele imobilului se afla un câine de talie mare.

Citește și Mama băiatului sfâșiat de câini la Botoșani, dezvăluiri șocante: „S-a speriat, săracul. Lătrau câinii… L-au târât”

Doi vecini ai femeii ar fi fost martori la atacul câinelui. Echipele sa salvare au fost trimise la fața locului, însă din păcate nu au putut decât să constate decesul.

Cercetările sunt continuate de către Serviciul Omoruri și Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 3, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul și pentru luarea măsurilor legale.

Citește și Câinii lăsați liberi pe străzi au făcut o nouă victimă. Un copil de 10 ani a ajuns în comă la spital după ce a fost mușcat de animale

Trupul neînsuflețit urmează a fi transportat la INML pentru efectuarea necropsiei.

Ana Oros, o femeie de 43 de ani, ucisă de o haită de câini lângă Lacul Morii

O femeie de 43 de ani din București a fost sfâșiată de o haită de câini lângă Lacul Morii, din sectorul 6 al Capitalei, luna trecută. Ana Oros Daraban a avut parte, la 43 de ani, de o moarte cumplită, atacată de câini pe un teren viran, iar un martor le-a descris poliţiştilor acele momente de coşmar.

Bărbatul ieşise şi el să se antreneze de dimineaţă, şi a văzut-o pe femeie cum alerga pe dig şi chiar a trecut pe lângă el. La întoarcere spre casă a zărit cum ea scurtează drumul peste câmp, şi este înconjurată de maidanezi. Omul a alergat într-un suflet să o ajute, însă nu a mai apucat.

Potrivit surselor din anchetă, câinii au muşcat-o de atâtea ori încât criminaliştii nu au reuşit, la prima vedere, să numere leziunile. Cele mai grave păreau să fie rănile de la picioare, cu sângerări masive.

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Medicul Monica Pop a făcut AVC! Primele declarații de pe patul de spital
Fanatik.ro
Avea voie șoferul de 83 de ani să facă transport de pasageri? „Există o reglementare medicală fermă!” Întrebarea cheie în cazul tragicului accident în care au fost implicați jucătorii de la Dinamo 2
Capital.ro
Curs valutar vineri, 31 iulie. Cât valorează euro și dolarul în ultima zi a lunii. BNR a publicat noile cotații
Playtech.ro
Când vor avea românii următoarea minivacanță în 2026. Singura perioadă cu patru zile libere consecutive rămasă până la finalul anului
Adevarul
Un vlogger american impresionat de România dezvăluie de ce riscăm să alungăm toți turiștii: „Oamenii simt că sunt jefuiți”
wowbiz.ro
Monica Pop a suferit un AVC! Anunțul îngrijorător a fost făcut chiar de medicul oftalmolog: „M-am supărat foarte tare”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Noi detalii despre tragedia în care a fost implicată echipa secundă a lui Dinamo. Jucătorii au povestit momentele de coșmar
iamsport.ro
Scandal într-o cafenea din București: un suporter al FCSB i-a răsturnat masa lui MM Stoica, sub privirile fiicei sale
MediaFlux
Ajutoare de stat pentru românii afectați de scumpiri. Parlamentul a aprobat procedura
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România