O turistă, salvată după ce a căzut în mare de pe pasarela pietonală din Mamaia

O intervenţie de urgenţă a avut loc în staţiunea Mamaia pentru salvarea unei femei care a căzut în mare. Femeia a stat în apă aproape o oră şi a fost scoasă în şoc hipotermic.
Iulian Tudor
08 mai 2017, 11:22
O turistă, salvată după ce a căzut în mare de pe pasarela pietonală din Mamaia

O tânără în vârstă de 27 de ani a fost salvată, luni, după ce a căzut în apele mării de pe pasarela pietonală din staţiunea Mamaia, pompierii intervenind în ajutorul ei cu o şalupă, care a transportat-o până în Portul turistic Tomis, scrie Mediafax.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dobrogea”, tânăra ar fi alunecat în timp ce privea marea din capătul pasarelei din staţiunea Mamaia, incidentul fiind văzut de mai multe persoane care au sunat apoi la 112.

La locul incidentului s-a deplasat imediat o ambarcaţiune a ISU Dobrogea, care a recuperat victima în viaţă. Tânăra este în stare stabilă şi a fost transportată până în Portul turistic Tomis din Constanţa, de unde a fost preluată de un echipaj SMURD, care a dus-o la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa.

Citeşte şi Femeie căzută în râu, intervenţie dramatică de salvare

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Haos la sucursalele Intesa Sanpaolo Bank: Clienții nu-și pot încasa salariile, iar antreprenorii nu pot face plăți
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Talpan declară război: ”Vreau să îi distrugem pe toți! Voi cere excluderea echipelor românești, plus naționalei, din competiții UEFA. Am notificat că Steaua are tot”
MediaFlux
Catedrala Națională se închide pe perioadă nelimitată. Când mai poate fi vizitată
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai