O vedetă a lui Manchester United s-a făcut de râs în Thailanda. Vezi driblingul său eşuat

Manchester United se află în turneul asiatic de vară, iar sâmbătă a jucat în Thailanda, contra starurilor din această ţară. Atacantul "diavolilor", Danny Welbeck, a vrut să se arate mai talentat decât este şi a eşuat lamentabil în execuţia unei scheme de mare efect.

13 iul. 2013, 15:14

Manchester United a pierdut sâmbătă cu 0-1 meciul jucat contra Starurilor din Thailanda, din cadrul turneului de vară pe care „diavolii” îl întreprind în mai multe ţări asiatice.

Unicul gol a fost marcat de Teeratep Winothai, în minutul 50, dar faza meciului s-a petrecut în minutul 39, când Danny Welbeck a vrut să-şi arate calităţile, însă s-a încurcat în propriul balon. 65.000 de spectatori au asistat la partida disputată pe stadionul Rajamangala, din Bangkok.