O victorie în patru meciuri. Ce rezultate au scos în weekend adversarele Stelei şi Astrei, din Liga Europa

Steaua și Astra Giurgiu vor juca în cea de-a doua etapă din grupele Ligii Europa pe data de 2 septembrie, împotriva lui Dinamo Kiev, respectiv Red Bull Salzburg. Steaua va evolua în deplasare, iar Astra pe teren propriu.
Daniel Spătaru
22 sept. 2014, 08:46
O victorie în patru meciuri. Ce rezultate au scos în weekend adversarele Stelei şi Astrei, din Liga Europa

Adversarele Stelei:

Rio Ave – A pierdut acasă, scor 1-2, cu Arouca, suferind astfel primul eșec din noul sezon. Ocupă locul patru în Portugalia, la trei puncte de Benfica, echipa clasată pe primul loc.

Aalborg – Va evolua în această seară, în deplasare, cu Vestsjaelland. Echipa se află pe locul şase, la opt puncte în urma liderului Midtjylland, care are un meci mai mult disputat. Aalborg va juca de la ora 20.00, la Vestsjælland.

Dinamo Kiev – Joacă azi, de la ora 19.00, pe teren propriu, cu Volyn Lutsk. Echipa se află pe locul trei în Ucraina, la patru puncte în urma liderului Şahtior, care are un meci mai mult disputat.

Citeşte şi Steaua, COTĂ FABULOASĂ la câştigarea EUROPA LEAGUE

Adversarele Astrei:

Dinamo Zagreb – A câștigat cu 2-1 în deplasare la a doua clasată, Rijeka și este liderul campionatul Croației, după nouă etape: Dinamo Zagreb are opt victorii şi un egal.

Red Bull Salzburg – A pierdut acasă, scor 2-3, cu Austria Viena, suferind cea de-a treia înfrângere consecutivă în campionat. Echipa se află pe locul doi, la trei puncte distanță de liderul Wolfsberger AC.

Celtic Glasgow – A remizat acasă, cu Motherwell, scor 1-1, și ocupă locul patru în Scoția, la cinci puncte în urma liderului Dundee United.

DailyBusiness
PSD cere reducerea urgentă a prețului la motorină pentru fermieri și îl presează pe Bolojan să decidă rapid
Spynews
Încă o despărțire în showbiz! Un artist celebru din România a confirmat separarea de iubită, în exclusivitate
Fanatik.ro
„V-ați uitat la derby?”. Gigi Becali a răspuns și apoi a pornit un atac fără precedent: „Sunt sătul de mizerii. Îți bați joc de oameni?”
Capital.ro
Călin Georgescu avertizează România: Mare pericol! Situația este aproape de colaps. Mă adresez astăzi celor mai bogați oameni
Playtech.ro
Ce joburi vor dispărea și ce meserii vor aduce bani mulți în viitor. Domeniile care vor avea cea mai mare cerere
Adevarul
Bucureștiul escortelor, cartografiat: zona cu cea mai mare concentrație de prostituție online din țară
wowbiz.ro
Dan Petrescu a fost operat de urgență! Care este starea antrenorului de fotbal: „Îi ținem pumnii”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Pensiile ajung mai devreme în aprilie. O anumită categorie de pensionari vor primi bani în plus înainte de sărbătorile pascale 
iamsport.ro
Decebal Rădulescu i-a dat replica lui Gigi Becali, după ce latifundiarul a spus că vrea să trăiască o zi mai mult decât el
MediaFlux
Un spital din România încasează 200 de lei pentru comunicarea orei nașterii. Cererea, la mare căutare pentru întocmirea astrogramei
stirilekanald.ro
S-a dat lege! Miercuri e zi liberă!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj