Oameni trataţi în curtea Spitalului Judeţean din Cluj, în criza COVID. „Sunt perfuzaţi în stradă din cauza aglomerării”

E aglomeraţie la Unitatea de Primiri a Urgenţelor din Cluj. Din cauza numărului mare de pacienţi, unii oameni au ajuns să fie trataţi în curtea unităţii medicale. Cel puţin asta reiese din fotografiile publicate de deputatul USR Emanuel Ungureanu.
Romania TV
08 oct. 2020, 08:15
Oameni trataţi în curtea Spitalului Judeţean din Cluj, în criza COVID.

Medicii sunt copleşiţi de numărul mare de pacienţi, cu toate că în faţa Unităţii de Primiri Urgenţe au fost montate mai multe containere, notează Adevărul.

„Dramatic! Pacienţi trataţi pe stradă în curtea Spitalului Judeţean de Urgenţă Cluj!

Priviţi imaginile surprinse acum 30 de minute…

Situaţia a devenit dramatică la Spitalul Judeţean Cluj, pacienţii sunt perfuzaţi în stradă din cauza aglomerării spaţiului impropriu de la UPU Cluj.

Managerul Spitalului Judeţean Cluj, acelaşi Petru Şuşca postează pe Facebook imagini cu nişte containere improvizate în curtea Chirurgie 1 în zona UPU dar realitatea este aceasta, pacienţii sunt trataţi în stradă.

Cer a 16-a oară demiterea urgentă a managerului incompetent, abuziv şi iresponsabil, Petru Şuşca. Pacienţii sunt pur şi simplu batjocoriţi!”, a scris deputatul Emanuel Ungureanu pe pagina sa de Facebook.

Imaginile cu pacienţii trataţi în curtea Spitalului Judeţean din Cluj, controverse pe reţelele de socializare

„Ce sa facă câteva containere când e avalanşă de suspecţi??? Un suspect îl pui singur într-o încapere să nu se contamineze de la altul în caz ca-i negativ …deci 1 container 1 suspect! Cate containere sunt??? Carte 100 de prezentari în UPU cu semne de covid?? De aia stau şi in curte separati unul de altul, vai de capul lor”, a comentat o utilizatoare, pe Facebook.

Dramatic!

Pacienți tratați pe stradă în curtea Spitalului Județean de Urgență Cluj!

Priviți imaginile surprinse acum…

Posted by Emanuel Ungureanu on Wednesday, October 7, 2020

BILANŢ CORONAVIRUS 7 OCTOMBRIE. RECORD de noi infectări COVID, decese şi persoane la ATI. Zi NEAGRĂ pentru România

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Andreea Marin, despre cum și-a dat seama că suferă de depresie. Vedeta a făcut terapie
Fanatik.ro
Presiuni uriașe pe Liga Profesionistă de Fotbal! Meciurile din etapa viitoare ar putea să nu fie transmise la TV, iar sistemul VAR să nu fie operațional în totalitate
Capital.ro
Călin Georgescu se poate întoarce în forță. Greșeala care-l poate aduce iar la vârf: Nu fac decât să-l crească!
Playtech.ro
6 lucruri pe care să nu le faci niciodată când împodobești bradul de Crăciun
Adevarul
Trump: „Suntem foarte aproape de un acord cu Ucraina”. Mesaj optimist de la Casa Albă privind finalizarea planului de pace
wowbiz.ro
Andreea Bălan a dat vestea bombă! Este știrea momentului în showbiz. Ea și Victor Cornea sunt în culmea fericirii
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Momentul în care plafonul dintre parter și etajul 1 se prăbușește, în urma deflagrației de la blocul din Buftea. Ce se întâmplă cu victimele
iamsport.ro
A plecat de la PRO TV, s-a făcut pompier și a fost primul om care a intrat în ”iadul” de la Colectiv: ”Scria «Mami» pe telefon în timp ce suna”
MediaFlux
Taxa care aruncă totul în aer. Scumpiri masive la mâncare din ianuarie
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Cum facem diferența între stres, burnout și sindromul de oboseală cronică