Oana şi Viorel Lis, DATORI vânduţi. Ce li se întâmplă acum

Soţii Lis au ajuns datori vânduţi. Viorel şi Oana Lis au de plătit peste 100.000 de lei de pe urma chiriaşilor pe care i-au avut în casa din Tunari. Mai mult, la începutul lunii decembrie, fostul primar general al Capitalei a aflat că a fost dat în judecată de compania de apă pentru un contract păgubos, semnat pe vremea când era edil.
Alina Costache
26 dec. 2014, 14:52
Oana şi Viorel Lis, DATORI vânduţi. Ce li se întâmplă acum

Casa pe care Oana şi Viorel Lis o aveau închiriată în Tunari şi care a fost percheziţionată de procurori pe motiv că în ea ar funcţiona un bordel, le-a adus numai probleme, potrivit România TV. După problemele cu legea, chiriaşii au plecat, dar au lăsat în urmă datorii uriaşe, spune fostul primar al Capitalei.

Au rămas restanţe mari la utilităţi, la apă, gaze, lumină. Am de plată la apă 70 de milioane de lei, la electrictricitate, 50 de milioane de lei şi la gaze, 40 de milioane de lei. Eu nu vreau să mai vorbesc despre ele„, a declarat Viorel Lis.

În total, soţii Lis trebuie să plătească de pe urma celor care au stat în casa lor în jur de 160.000 de lei. O mică avere pentru Viorel şi Oana, care în ultima perioadă, o duc din ce în ce mai greu.

De curând, Viorel Lis a mai avut parte de o veste proastă. El a fost dată în judecată de Apa Nova pentru un contract extrem de păgubos pe care l-a semnat pe vremea când era primar. Dacă va pierde procesul, fostul edil ar putea fi obligat să achite câteva mii de lei, pentru facturi rămase restante din anii 1997-2000.

CITEŞTE ŞI: Oana Lis le-a făcut prietenilor un cadou ŞOCANT! S-a pozat NEMACHIATĂ FOTO

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
Florinel Coman, la FCSB? MM Stoica, anunț despre revenirea așteptată de toți fanii roș-albaștrilor
Capital.ro
Viitorul premier al României. Tehnocrații care s-ar afla pe lista scurtă a lui Nicușor Dan. Negocieri la Cotroceni, abia luni (Surse)
Playtech.ro
„Nora şi ginerele îşi moştenesc socrii?”. Explicaţia oficială a unui avocat
Adevarul
Trenul „Leon” fabricat la Electroputere Pașcani va transporta astronauți și experți aerospațiali, la 45 de ani de la zborul lui Dumitru Prunariu
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Momentul în care o mamă și copilul ei sunt loviți pe trecere de o mașină condusă de un șofer de 79 de ani, în Eforie Sud
iamsport.ro
Neluțu Varga și Răzvan Raț au investit într-un ”startup absolut revoluționar, care schimbă vieți”
MediaFlux
Șeful ANAF anunță noul plan privind veniturile românilor. Vor fi verificări mai drastice, chiar pe stradă
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi