Obiceiuri insolite ale clienţilor în hotel: Ei caută filme pentru adulţi, ele fură cosmetice

Un sondaj recent în industria hotelieră din Marea Britanie, prezentat pe Hotels.com, a scos la iveală, între altele, şi obiceiurile insolite cele mai frecvente ale clienţilor hotelurilor.
Romania TV
23 oct. 2012, 13:06
Obiceiuri insolite ale clienţilor în hotel: Ei caută filme pentru adulţi, ele fură cosmetice

Astfel, s-a aflat că bărbaţii sunt mai interesaţi de canalele de televiziune cu filme deocheate. Ei preferă să consulte toată lista de programe disponibile pe reţeaua de difuzare a hotelului. Sondajul privind obiceiurile insolite ale clienţilor hotelurilor a scos în evidenţă faptul că 19% dintre bărbaţi se reped pur şi simplu la telecomandă de cum au intrat în camera de hotel, pentru a căuta canale cu file pentru adulţi. Doar 15% dintre femei au acest obicei.

Când vine vorba despre minibar, 11% dintre femei sunt interesate să îl cerceteze pentru a vedea ce conţine, în timp ce numai 8% dintre bărbaţi îşi manifestă această curiozitate.

21% dintre femei sunt curioase să cerceteze minicosmeticele din baie ce le sunt oferite de către gazde. Cu toate că aceastea sunt reînnoite zilnic, multe dintre reprezentantele sexului frumos au tendinţa să nu mai lase nimic de aruncat şi să îşi însuşească tentantele sticluţe cu tot felul de balsamuri, şampoane sau parfumuri. Numai 10%  dintre bărbaţi sunt interesaţi să cerceteze cosmeticele din baie.

În proporţii covârşitoare, ambele sexe – 47% dintre bărbaţi şi 54 % dintre femei – au obiceiul de a da o raită prin hotel, ca să vadă toate facilităţile pe care le oferă acesta. Cât priveşte folosirea acestora, inclusiv sălile de gimnastică şi piscinele, 13% dintre bărbaţi şi 16% dintre femei sunt tentaţi să le folosească pe toate. Pe de altă parte, 10% dintre femei sunt tentate să folosească numai toaleta din camera de hotel şi numai 8% dintre bărbaţi au acest obicei.

Cel mai insolit şi, totodată, distractiv obicei pe care îl au clienţii hotelurilor este săritul în pat, aşa cum fac copiii. Această distracţie îi tentează pe 13% dintre bărbaţi şi pe 19% dintre femei.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Emilia Ghinescu și iubitul ei, Viorel, au aniversat un an de relație. Imagini superbe cu cei doi
Fanatik.ro
Câți bani a luat, de fapt, Spania pentru titlul mondial! Suma este fabuloasă
Capital.ro
Economia României, în cădere liberă. Radu Georgescu critică puternic măsurile luate de Guvern: Avalansa de creșteri de taxe a tăiat puterea de cumpărare a românilor
Playtech.ro
Greșeli pentru care poți rămâne fără permis de conducere în Grecia. O simplă parcare l-a lăsat pe un român fără dreptul de a conduce timp de două luni
Adevarul
Cele două Românii din 2026. Suma ireală cu care trăiește o familie cu copil, în timp ce un singur om cheltuie 55.000 lei lunar. „Cum e posibil?”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
Ofertă de 8 milioane de euro pentru CFR Cluj! Cine vrea să cumpere clubul. Reacția conducerii
MediaFlux
Ce e interzis să faci pe 20 iulie! Sărbătoare mare în calendarul ortodox
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România