Olguța Berbec, declarații despre prietenia cu Vlăduța Lupău: „Credem una în cealaltă și ne sfătuim. Și ne ascultăm”

Olguța Berbec a făcut recent dezvăluiri despre prietenia ei cu Vlăduța Lupău, după ce s-a vehiculat că cele două artiste s-ar fi certat.
Alina Costache
19 iun. 2024, 22:57
Olguța Berbec, declarații despre prietenia cu Vlăduța Lupău:

Olguța Berbec, în vârstă de 40 de ani, este una dintre cele mai apreciate interprete de muzică populară. Recent, aceasta a vorbit într-un interviu Viva despre relația de prietenie pe care o are cu Vlăduța Lupău, dar și despre soțul ei, Remus Novac, alături de care a serbat 8 ani de la cununia civilă. Mai mult, artista se pregătește pentru un pas important în cariera sa.

„Pe 5 noiembrie 2024 o să am cel mai mare spectacol din cariera mea. Aceasta este data noastră norocoasă, data nunții noastre. Spectacolul se numește „Am ales cu inima.””, a spus artista.

Mai mult, aceasta a dezvăluit că nu are plănuit niciun concediu pentru această vară, din cauza programului încărcat de evenimente. Totuși, nu crede că nu va ajunge undeva în plin sezon al vacanțelor.

„Nu avem un plan pentru o vacanță, dar nu cred că trece vara pe lângă noi fără să plecăm noi pe undeva. E prima dată însă, când se întâmplă asta, să nu avem ceva stabilit de dinainte”, a mărturisit interpreta de muzică populară.

Citește și: Vlăduța Lupău a dezvăluit sexul celui de-al doilea bebeluș: „Când l-am întrebat pe Iair ce o să fie la mami în burtică a răspuns: ‘Boiat’. Speram oarecum să nu aibă dreptate”

Olguța Berbec, declarații despre relația de prietenie cu Vlăduța Lupău

Olguța Berbec și Vlăduța Lupău au o relație de prietenie specială și apreciată de români, Vlăduța fiind cununată de artistă. Astfel, Olguța a anunțat că pregătește un duet special alături de Vlăduța.

„Pregătim un duet pentru spectacolul meu de la Sala Palatului din 5 noiembrie, și poate reușim să facem împreună o piesă nouă. Lucrez la ea și cred că va fi gata până atunci.”

Cât despre relația de prietenie pe care o are cu Vlăduța, solista a spus că „Prietenia mea cu Vlăduța este reală, de mulți ani, și credem una în cealaltă și ne sfătuim. Și ne ascultăm. Sigur că mai am prietenii frumoase și cu alți colegi. Eu zic că există prietenie adevărată între artiști”, a adăugat olteanca.

Citește și: Olguța Berbec, umilită după ce a atacat-o pe Georgiana Lobonț. Nivelul de interes al iubitorilor de muzică populară față de artistă este unul foarte scăzut

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Cornel Dinu, prietenul de o viață al lui Mircea Lucescu, n-a mai ieșit din casă de doi ani! Cum se numește boala rară de care suferă legenda lui Dinamo
Capital.ro
Vor primi buletin electronic cu cip. Decizia statului român pentru moldoveni: Regret enorm că am ajuns aici
Playtech.ro
Ce să adaugi în varul pentru copaci pentru un efect dublu. Protejează pomii și nici nu se curăță după ploi
Adevarul
Cum l-au extras comandourile SEAL pe pilotul american rănit în Iran, de la 2.100 de metri altitudine: strategia secretă a CIA
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Prunea acuză direct un conducător din SuperLiga: ”Trebuia închis la pușcărie de 30 de ori!” / ”Arbitrii stau gratis în pensiuni acolo, fac șprițuri”
MediaFlux
Se dau 1000 de lei pe lună pentru tinerii din România. Ministerul Muncii a făcut anunțul
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj