Olivia Steer, faţă în faţă cu un medic ÎN DIRECT. Incredibil ce a urmat după emisiune!

Olivia Steer, cunoscută pentru poziţia sa antivaccinare, a avut o discuţie în contradictoriu cu medicul Mihai Craiu, cei doi fiind prezenţi în cadrul unei emisiuni TV de la Pro TV. Joi seară, pagina de Facebook a Oliviei Steer nu mai era activă.
Filip Stan
21 mart. 2019, 21:03
Olivia Steer, faţă în faţă cu un medic ÎN DIRECT. Incredibil ce a urmat după emisiune!

Olivia Steer s-a remarcat inițial ca prezentatoare tv, dar în ultimii ani a atras atenția cu stilul de viață, dar și cu convingerile sale împotriva medicinei tradiționale. A stârnit numeroase reacții când a declarat că este împotriva vaccinurilor.

„Nu cred în ele pentru că toate vaccinurile au în compoziţia lor mercur şi aluminiu, o combinaţie fatală, care de cele mai multe ori dă probleme de sănătate copiilor, iar în cazurile mai grave autism. Mă ţin departe de ele”, spunea Olivia Steer, în cadrul unei emisiuni televizate, în 2014.

Olivia Steer, reţetă minune „Antigripă”. Raed Arafat o desfiinţează complet. „Pune în pericol viaţa”

Invitaţi în emisiunea „Vorbeşte lumea”, difuzată de Pro TV, Olivia Steer şi medicul Mihai Craiu şi-au prezentat argumentele împotriva și favoarea vaccinurilor.

Ulterior, au curs reacțiile pe Facebook. O reacţie pe marginea subiectului a avut şi actriţa Dana Rogoz, care a felicitat echipa emisiunii „Vorbeşte lumea” pentru iniţiativă, însă a precizat că discuţia a întristat-o.

„Nu poate să nu mă întristeze faptul că un medic a ajuns în situaţia de a se justifica în faţa unora cu păreri, dar fără studii. Trebuie să fie îngrozitor de frustrant”, a scris Dana Rogoz pe Facebook.

Joi seară, pagina de Facebook a Oliviei Steer nu a mai putut fi accesată: „Sorry, this content isn’t available right now”.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Dacă faci atac de panică, folosește acest truc simplu! Te poate calma instant
Fanatik.ro
Aceștia sunt fotbaliștii care nu pot evolua în SuperLiga pentru că România nu are un guvern. Care este cea mai afectată echipă
Capital.ro
Pensie 2026. Casa de Pensii poate cere înapoi banii în aceste cazuri. Ce trebuie să știe toți pensionarii
Playtech.ro
O nouă taxă de aproape 1 leu pe litrul de carburant, în discuție la nivelul UE. România se opune măsurii
Adevarul
Conflict la vârful puterii în Ucraina. Sîrski îi răspunde lui Fedorov: „Datorită apărării Kievului, astăzi se pot ține briefinguri”. Budanov face un apel disperat la unitate
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
Ioan Andone și-a stăpânit cu greu lacrimile! Răzvan Lucescu: ”Pe tata nu îl mai pot suna, dar dacă aș suna pe cineva acum, ar fi nea Ando”
MediaFlux
Horoscop 17 iulie. O zodie dă lovitura în carieră, iar alta primește o veste care îi poate schimba complet planurile
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România