„Câinii”, start cu dreptul în 2015. OŢELUL GALAŢI – DINAMO, scor 0-1

OŢELUL GALAŢI - DINAMO, LIVE VIDEO LOOK TV DIGI SPORT, ORA 20.30. Dinamo a câştigat primul meci cu Mihai Teja pe banca tehnică. "Câinii" s-au impus cu 1-0 pe terenul celor de la Oţelul, bifând victoria cu numărul 1100, la meciul 2000 în primul eşalon.

21 feb. 2015, 14:50

OŢELUL GALAŢI – DINAMO, LIVE VIDEO LOOK TV DIGI SPORT. Dinamo s-a impus la Galaţi graţie golului marcat de Marius Niculae în minutul 44, la un minut după ce Nicolae Grigore trimisese mingea în bară.

Gazdele au trimis mingea în plasă în repriza a doua, în minutul 76, prin Florin Cernat, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

Componenţa echipelor:

Oţelul Galaţi: Ma-Kalambay – Solomou, Leca, Cucu, D. Popescu – Helder, Altama – L. Iorga (Mauricio Brigido ’82), Fl. Cernat (Tătar ’79), Hamroun – Tudorie (Grădinaru ’64). Antrenor: Tibor Selymes.

Dinamo Bucureşti: Naumovski – Bărboianu, Bunoza, Nedelcearu, Serginho Rodrigues – N. Grigore (Elhamed ’66), Boubacar – D. Rotariu (Cristescu ’61), M. Alexe, Grozav – M. Niculae (Bilinski ’79). Antrenor: Mihai Teja

Arbitri: Dumitru Robert (Sfântu Gheorghe) – Marchidanu Marius Cristian (Brăila), Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe); Barbu Marian (Făgăraş).

Observator CCA: Dan Berbecaru (Râmnicu Vâlcea).
Observator LPF: Mihai Stancu (Bucureşti).