Pablo Cortacero nu a fost îndepărtat abuziv de la şefia CA al lui Dinamo. DDB, victorie uriaşă în instanţă!

Pablo Cortacero, acționarul majoritar al lui Dinamo, nu s-a prezentat, joi, la procesul intentat fanilor-acționari din DDB, prin care dorea să fie repus în drepturi de către justiția română. Spaniolul nu a avut câștig de cauză!
Filip Stan
18 mart. 2021, 23:00
Pablo Cortacero nu a fost îndepărtat abuziv de la şefia CA al lui Dinamo. DDB, victorie uriaşă în instanţă!
Pablo Cortacero

Pablo Cortacero a fost îndepărtat legal din funcţia de preşedinte al CA de la Dinamo. Suporterii-acţionari au anunţat că instanţa a decis faptul că Pablo Cortacero nu a fost îndepărat abuziv din funcţia de preşedinte al CA al grupării bucureştene.

Pablo Cortacero a fost îndepărtat legal din funcţia de preşedinte al CA de la Dinamo

Tribunalul București s-a pronunțat în cazul procesului intentat de Pablo Cortacero și Alejandro Couto. Actuala conducere a clubului a avut câștig de cauză, plângerile celor doi spanioli, care au susținut că au fost îndepărtați abuziv de la șefia grupării, fiind respinse. Astfel, președinte al Consiliului de Administrație la Dinamo va rămâne Constantin Eftimescu! „Instanţa a decis în urmă cu câteva minute că Pablo Cortacero nu a fost îndepărtat abuziv din funcţia de preşedinte al CA de la Dinamo, aşa că nu va fi repus în drepturi, după cum ceruse. Cităm soluţia Instanţei pe scurt: „Respinge cererile de intervenţie formulate, ca NEÎNTEMEIATE”, se arată pe pagina de Facebook Peluza Cătălin Hîldan-Dinamo. Suporterii au precizat că preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului Dinamo rămâne, astfel, Constantin Eftimescu.

Pablo Cortacero, anunţ de ULTIMĂ ORĂ din Spania. Ce se întâmplă la Dinamo

Așa cum au promis pe rețelele de socializare, fanii lui Dinamo și-au făcut apariția la tribunal, acolo unde s-a aflat și un contingent important de jandarmi. Forțele de ordine i-au legitimat pe suporteri pentru a preveni eventuale incidente. Fanii din DDB au postat pe pagina de Facebook un mesaj pe acest subiect: „Somăm Jandarmeria Română să se abțină de la orice fel de abuzuri împotriva cetățenilor români! Suporterii se află absolut LEGAL în fața Tribunalului București. NU AVEȚI NICIUN DREPT SĂ NE INTIMIDAȚI OAMENII veniți acolo în mod pașnic, pentru a-și apăra un drept și un bun național, care este clubul de fotbal Dinamo!”.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii au anunțat vreme extremă în România. Cod galben de caniculă și avertizare de vijelii | HARTA
Fanatik.ro
„Liniște!”. Mesajul transmis de Octavian Popescu, în miez de noapte, imediat după ce a fost ironizat de Gigi Becali. Foto
Capital.ro
Regulă la bloc în 2026. Documentele pe care proprietarii le pot verifica. Ce obligații are administratorul privind banii
Playtech.ro
Orașul european în care chiria pornește de la 237 de euro. Este pe locul doi în topul destinațiilor pentru muncă
Adevarul
„Rămășiță din anii ’90... azi nu mai înseamnă nimic”. De ce își pun mulți șoferi stickere IPA pe mașini și ce spune legea
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Rednic a murit cu câteva ore înainte de nuntă! Marius Totolici s-a stins în somn la doar 37 de ani. Ce a arătat autopsia?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă dronă a fost doborâtă pe teritoriul României. Ministrul Apărării a făcut anunțul
iamsport.ro
L-a cunoscut pe ”cel mai mare antrenor român” din istorie și a rămas uluit: ”Un adevărat domn, era de altă clasă!”
MediaFlux
Donald Trump amenință să atace o nouă țară din Orientul Mijlociu: Îi bombardăm de nu se văd
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat