Pandemia de coronavirus îi afectează financiar. Brigitte şi Florin Pastramă îşi vând shaormeria. Câţi bani cer pe ea

A trecut doar jumătate de an de când Brigitte și Florin Pastramă au deschis șhaormeria și acum o scot la vânzare. Ei vor să renunțe la afacere din cauza pandemiei de coronavirus.
Romania TV
27 apr. 2020, 05:44
Pandemia de coronavirus îi afectează financiar. Brigitte şi Florin Pastramă îşi vând shaormeria. Câţi bani cer pe ea

Cu o rețetă unică de pleșcaviță, așa au început cei doi afacerea. Brigitte se ocupa personal de prepararea acesteia. Afacerea aparținea chiar soțului acesteia Florin și avea un capital social de numai 200 lei.

Citeşte şi: Declaraţii fără perdea. Cu câţi bărbaţi a făcut amor Brigitte Sfăt în ultimii 15 ani. O să vă surprindă numărul!

Deși clienții îi lăudau preparatele, forțați de starea de urgență și de pandemia care a cuprins întreaga lume, cei doi au ales să vândă afacerea, cu nici mai mult, nici mai puțin de 57.000 euro.

”Vand afacere la cheie cu vad format, cu toate dotarile la standarde superioare, doua aparate shaorma, cuptor pizza, malaxor 30 l, doua fritoze gaz, aragaz, linie 10 GN salate, 3 frigidere gaz 2020, linie productie inox, gratar trifazic, congelator vertical, masina cafea fise, sistem de gestiune cu tuch, sistem de monitorizare video si alarma. spatiul are contract de inchiriere 10 ani / 900€/luna”, se arată în anunțul publicat pe un site de anunţuri.

Brigitte & Pastramă, afacere de sute de mii de euro

La finalul anului 2018, Brigitte şi Florin Pastramă au pus împreună bazele unui proiect de sute de mii de euro, după ce au demarat lucrările în vederea construirii unui mini-cartier de vile în Ştefăneşti. Cei doi s-au îndrăgostit în timp ce se aflau pe platourile de filmare ale emisiunii “Ferma. Un nou început”, de la Pro TV. Au devenit soț și soție în vara anului trecut.

Citeşte şi: Brigitte Sfăt a recunoscut că L-A ÎNŞELAT pe Ilie Năstase. Când s-a întâmplat şi CU CINE

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Incendiu puternic în București! Un depozit arde ca o torță. Au fost trimise mesaje RO-Alert
Fanatik.ro
Cum i-a dat un cap în gură Miron Cozma lui Dănuț Lupu după Jiul Petroșani – Dinamo: “Cineva a vrut să mă taie! A spart ușa și a intrat peste noi în vestiar”
Capital.ro
Reguli la bloc. Termenele trecute în lege care trebuie respectate de asociația de proprietari. Ce se face la 5, 7 și 10 zile
Playtech.ro
Cum cureți rapid oale și cratițe de grăsime, chiar și în apă rece. Trucuri testate
Adevarul
Țara care solicită anularea tuturor vizelor pentru cetățenii americani, după extinderea interdicției de călătorie impuse de Trump
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Mișcare seismică într-o zonă neobișnuită din România! Ce magnitudine a avut seismul
iamsport.ro
Bölöni a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a plecat de la naționala României: ”Sunt numit trădător și om de bani, mă doare”
MediaFlux
Pe 29 decembrie se schimbă banii! BNR a făcut anunțul despre moneda care se va lansa în România
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend