Pandurii a obţinut primul punct în grupele Ligii Europa. Gorjenii au făcut 1-1 în Portugalia

Pacos Ferreira - Pandurii Târgu Jiu 1-1 şi Dnepr Dnepropetrovsk - Fiorentina 1-2 au fost scorurile etapei a doua din grupa E a Ligii Europa. În urma acestor rezultate, Fiorentina a acumulat 6 puncte şi este urmată în clasament de Dnepr - 3 puncte, Pandurii şi Pacos - câte un punct, dar departajate de golaveraj.

03 oct. 2013, 20:59

Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa portugheză Pacos Ferreira, într-un meci din etapa a doua a Grupei E a Ligii Europa. De remarcat că gorjenii au condus cu scorul de 1-0 timp de 44 de minute.

Momcilovici a deschis scorul, în minutul 5, cu un şut la colţul scurt, din interiorul careului mic, dar Pacos Ferreira a egalat prin Rui Miguel, în minutul 49, cu un şut de la aproximativ nouă metri.

Etapa următoare programează, la 24 octombrie, de la ora 22.05, meciurile Pacos Ferreira – Dnepr Dnepropetrovsk şi Fiorentina – Pandurii Târgu Jiu.