Pandurii – Astra 1-1 în etapa a 23-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL

Pandurii au remizat, sâmbătă, pe teren propriu cu Astra, scor 1-1, în etapa a 23-a din Liga I.

19 dec. 2015, 20:44

Săpunaru a deschis scorul în minutul 18 cu un voleu năucitor. Gorjenii au controlat prima repriză, însă echilibrul s-a rupt în minutul 42 după ce Pițian a fost eliminat. A doua repriză a aparținut în totalitate oaspeților, care au marcat abia în minutul 83, prin Boldrin. Geraldo a văzut și el cartonașul roșu după o intrare criminală la Nicoară.

Astra ajunge la 46 de puncte după 23 de meciuri și este pe primul loc. Pandurii e pe 4, cu 40 de puncte, la egalitate cu Viitorul și Dinamo, care nu a jucat însă. Oltenii ar putea fi egalați de Steaua, dacă echipa campioană va învinge ACS Poli Timișoara, luni.