Panică într-un spital din Galaţi. Pacientul a spus că are o grenadă VIDEO

Un tânăr a provocat panică la Spitalul de Urgenţe din Galaţi după ce le-a spus medicilor că are o grenadă în bagaj. Zeci de poliţişti, jandarmi şi pirotehnişti au împânzit imediat Urgenţele, din fericire însă totul a fost o amenintare falsa, obiectul era de fapt doar un mănunchi de cabluri.
Iulian Tudor
24 aug. 2015, 06:04
Panică într-un spital din Galaţi. Pacientul a spus că are o grenadă VIDEO

Tânărul de 17 ani a găsit obiectul care părea o grenadă pe malul Dunării, în timp ce aduna scoici. S-a speriat atât de tare încât i s-a făcut rău, iar trecătorii au chemat ambulanţa.

Citeşte şi: O fetiţă din România, UITATĂ de părinţi pe o autostradă din Ungaria. Unde a ajuns copila

Tânărul a povestit la spital de la ce i s-a făcut rău şi a reuşit să bage în panică toată secţia de Urgenţe.

„A stat la noi aproximativ o ora şi după o oră s-a hotărât să anunţe. V-aţi speriat cu toţii? Ne-am speriat. Am scos obiectul afară şi am anunţat”, a declarat Diana Ivam, unul dintre medici.

Zeci de pompieri, jandarmi şi poliţişti au fost mobilizaţi la spital. Pirotehniştii spun însă că nu a fost niciun moment de pericol: obiectul era total inofensiv şi doar forma aducea cu o grenadă.

Tânărul a fost audiat de politişti şi a rămas sub supreveghere medicală, iar pompierii au preluat falsa grenadă.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Steaua, soluție concretă pentru promovare! AS 47 a trimis mail către ministrul Radu Miruță pentru asociere! Ce sumă sunt fanii pregătiți să ofere. Exclusiv
Capital.ro
Românii ar putea să-și recupereze banii de la bancă. Decizia care se pregătește în România privind dobânzile
Playtech.ro
România schimbă radical piața second-hand: limită de două mașini pe an și reguli dure pentru importuri
Adevarul
Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor. Fost consilier prezidențial: „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
CTP a înțeles, la final, cine a fost Mircea Lucescu cu adevărat: ”M-am întrebat care este explicația”
MediaFlux
De ce coacem cozonac și pască în această perioadă. Credințe de Paște
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj