Panică la un bloc din Ploieşti! Un bărbat a ajuns la spital după o dezinsecţie efectuată la subsol

Poliţiştii au demarat cercetări la un bloc de pe Aleea Râşnovenilor din Ploieşti, asta după ce unui bărbat de 55 de ani i s-a făcut rău şi a chemat ambulanţa în urma unei acţiuni de dezinsecţie care a avut loc pe scara blocului şi la subsol.
Romania TV
19 feb. 2020, 16:34
Panică la un bloc din Ploieşti! Un bărbat a ajuns la spital după o dezinsecţie efectuată la subsol

Bărbatul, care este cunoscut cu probleme respiratorii, a fost dus la spital, unde a şi rămas internat, medicii de la Ambulanţă spunând că acuză probleme respiratorii, grețuri, amețeli, cefalee.

Verificările poliţiştilor au scos la iveală faptul că firma care a făcut dezinsecţia a respectat procedura, oamenii fiind înştiinţaţi în prealabil. În plus, s-au descoperit 13 guri de aerisire, dintr-un total de 15, care erau astupate.

Bărbatul a rămas internat. Şi nu este singurul locatar care s-a plâns de probleme ivite după dezinsecţie. Surse judiciare spun că 13 dintre cele 15 guri de aerisire din subsol erau astupate, aşa că vaporii rezultaţi în urma folosirii substanţelor de dezinsecţie au ajuns în apartamente.

Oana Bunghez, Purtătorul de cuvânt al IJP Prahova: „La acest moment se efectuează cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs acest eveniment.”

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Top 5 fotbaliști cu cele mai multe trofee Champions League / CCE câștigate. Puțini români au auzit de numele de pe primul loc
Capital.ro
Reguli la bloc. Refuzul de plată poate aduce penalități și procese. Ce obligații are proprietarul de apartament
Playtech.ro
„A investi” și „a învesti”, două cuvinte complet diferite. Ce înseamnă fiecare și de ce românii le confundă atât de des
Adevarul
Răsturnare de situaţie în cazul copilului de 2 ani mort lângă un tobogan gonflabil. Care este, de fapt, cauza decesului
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este băiețelul care și-a pierdut viața în timp ce se afla pe un tobogan gonflabil, în Satu Mare. Părinții sunt devastați
iamsport.ro
Cristi Chivu este supărat pe un antrenor român: ”Nu uită chestia asta!”
MediaFlux
Ce este complet interzis să faci în cele două zile de Rusalii! Toți credincioșii trebuie să știe asta pe 31 mai și 1 iunie 2026
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți