Pantilimon, catastrofal. Portarul lui City şi-a înscris un autogol, în Premier League VIDEO

Costel Pantilimon a fost creditat cu un autogol în partida de care Manchester City a câştigat-o cu scorul de 3-2 pe terenul lui West Bromwich Albion.

05 dec. 2013, 08:57

Costel Pantilimon a fost folosit din nou titular de Manuel Pellegrini în poarta lui Manchester City într-un meci din Premier League, „cetăţenii” evoluând miercuri seara pe terenul lui West Bromwich Albion. Lucrurile au mers bine pentru City până în minutul 85, când scorul le era favorabil cu 3-0, însă finalul a fost cu emoţii.

Din păcate, Costel Pantilimon a fost cel care a schimbat cursul partidei, din portarul nostru mingea intrând în poartă, la un şut slab al celor WBA. Gazdele au mai marcat o dată, în prelungiri, dar nu au mai avut răgazul să egaleze, astfel că City a câştigat cu 3-2.

Autogolul lui Pantilimon, după momentul 02:35 al clipului