Pantilimon a salvat-o pe City. „Cetăţenii” sunt în semifinalele Cupei Ligii VIDEO

Costel Pantilimon a reuşit parada vietii in meciul cu Arsenal, din sferturile de finală ale Cupei Ligii.

30 nov. 2011, 07:21

Costel Pantilimon a intervenit fabulos în minutul 12 al întâlnirii, reuşind să pareze cu vârful degetelor un balon trimis cu capul de Park .

Echipa Manchester City, cu portarul Costel Pantilimon integralist, s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Angliei, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Arsenal Londra, într-un meci din cadrul sferturilor competiţiei.

Golul echipei Manchester City a fost marcat de Agüero ’84.

Tot marţi s-au calificat formaţiile Cardiff şi Liverpool, care au eliminat pe Blackburn, respectiv Chelsea.

Cardiff s-a impus cu 2-0, prin golurile jucătorilor Miller ’19 şi Gerrard ’50, în timp ce Liverpool a câştigat tot cu 2-0, prin reuşitele lui Rodriguez ’58 şi Kelly ’63.

Ultimul meci din sferturi, dintre Manchester United şi Crystal Palace va avea loc miercuri.