Patronatele pun la bătaie 50 utilaje de deszăpezire

Cele patru confederații patronale reprezentative la nivel național - CONPIROM, Patronatul Român, Uniunea Naţională a Patronatului Român şi UGIR 1903 - pun la dispoziţie 50 de utilaje de deszăpezire şi cer Guvernului şi MAI să li se comunice unde este nevoie de intervenţie urgentă.
Romania TV
11 feb. 2012, 19:38
Patronatele pun la bătaie 50 utilaje de deszăpezire

Cele patru confederații patronale, membre ale Uniunii Confederațiilor Patronale Independente din România PATROROM, informează că pun la dispoziţie cu titlu gratuit cele 50 de utilaje de deszăpezire, gata să intervină în sprijinul populației de pe întreg teritoriul țării, potrivit unui comunicat de presă transmis de cele patru confederaţii.

 

PATROROM solicită Guvernului și în special Ministerului Administrației și Internelor să informeze în legătură cu regiunile unde este nevoie de sprijinul și de intervenția imediată.

 

La nivelul PATROROM a fost creat un comitet de criză format din Mihai Ivașcu – secretar general CONPIROM, Adrian Baciu – vicepreședinte al Consiliului Director a Patronatului Român, Paul Platona – director de relații internaționale UNPR şi Constantin Vasilescu – președinte executiv UGIR 1903.

 

Acest comitet de criză desemnat de Uniunea Confederațiilor Patronale din România PATROROM este la dispoziția Guvernului Romaniei 24 de ore din 24 pentru sprijin rapid oriunde și oricând, potrivit sursei citate.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Cum l-a pierdut FCSB la marea rivală Dinamo: „E o investiție!”
Capital.ro
Se verifică banii din cont. Românii care intră în atenția ANAF. Se cer documente doveditoare
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
A răbufnit la adresa lui Gigi Becali, de ziua finanțatorului FCSB: ”La mulți ani... cu executare! E un hoț”
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare din iulie 2026. Reguli noi și pentru pensionarea anticipată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?