Patru zboruri Malev anulate pe Aeroportul Otopeni. O parte din pasageri au fost preluaţi de Wizz Air

Patru zboruri Malev, Bucureşti - Budapesta şi retur, au fost anulate vineri pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă, după ce compania aeriană maghiară şi-a întrerupt toate operaţiunile, potrivit informaţiilor remise AGERPRES de reprezentanţii aeroportului.
Romania TV
03 feb. 2012, 14:14
Patru zboruri Malev anulate pe Aeroportul Otopeni. O parte din pasageri au fost preluaţi de Wizz Air

Boardul conducător al operatorului aerian a decis sistarea activităţii pentru a reduce pierderile financiare, se precizează într-un comunicat al Malev. În conformitate cu această decizie, toate serviciile au fost întrerupte după 66 de ani de activitate continuă.

Astfel, au fost anulate zborurile Budapesta – Bucureşti de la orele 15.30 şi 20.00 şi zborurile Bucureşti – Budapesta de la orele 16.00, respectiv, 20.50.

Tot vineri au fost anulate patru zboruri Budapesta – Cluj şi retur de pe Aeroportul din Cluj şi două zboruri pe rutele Budapesta – Târgu Mureş şi retur, de la orele 15.15, respectiv 15.50.

O parte dintre pasagerii companiei Malev ar putea fi preluaţi pe cursele companiei maghiare low-cost Wizz Air, care anunţat pentru vineri o ofertă specială destinată pasagerilor vizaţi de suspendarea operaţiunilor Malev punând la dispoziţia acestora opţiuni de rerutare către şi din Budapesta.

Astfel, pasagerii care deţin un bilet electronic Malev pentru perioada 3 februarie 2012 – 24 martie 2012 pot apela call center-ul Wizz Air pentru a se reprograma pe cursele companiei, contra cost. Locurile sunt limitate, iar zborurile trebuie reprogramate până pe 13 februarie 2012, ora 18.00, oferta fiind valabilă pentru pasagerii Malev care deţin bilet electronic, au anunţat reprezentanţii Wizz Air.

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Cine transmite la TV barajul Turcia – România. UEFA, decizie surprinzătoare. Update
Capital.ro
Proprietarii de apartament nu au acest drept. Regulă privind ședințele adunării generale de la bloc: Dezbaterea se încheie aici
Playtech.ro
Camera în care trebuie montat termostatul centralei termice. Nu contează temperatura, ci un alt detaliu
Adevarul
Controversă în jurul filmului „Cravata Galbenă”. Echipa de producție, acuzată că a cerut cenzurarea unei recenzii scrise de o elevă: „o catastrofă”
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
O mamă și cei doi copii ai săi, implicați într-un eveniment rutier îngrozitor pe DN6. Mașina în care se aflau s-a izbit puternic de un TIR
iamsport.ro
Radu Banciu a făcut topul prezentatoarelor TV din România: 'Singura femeie absolut perfectă la toate'
MediaFlux
Vești bune pentru milioane de români! Se MAJOREAZĂ pensiile cu încă 360 de lei
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume