Penelope Cruz ar putea fi cea mai în vârstă Bond Girl din seria filmelor „007”

Actriţa spaniolă Penelope Cruz negociază pentru un rol devenit legendar în filmele seriei "James Bond" şi anume acela de Bond Girl, în cea de-a 24-a producţie a seriei, conform starpulse.com.
Romania TV
05 iun. 2013, 07:58
Penelope Cruz ar putea fi cea mai în vârstă Bond Girl din seria filmelor

Conform unei surse apropiate producătorilor, actriţa din „Vicky Cristina Barcelona” este foarte aproape să-i dea replica lui Daniel Craig în următorul film al seriei 007, detronând-o astfel pe Honor Blackman de pe poziţia de decană de vârstă a actriţelor care au interpretat acest rol.

Blackman a jucat în rolul Pussy Galore din „Goldfinger” la vârsta de 39 de ani, în timp ce Penelope Cruz, dacă va primi rolul de Bond Girl, îl va juca la vârsta de 40 de ani.

De asemenea, conform bursei zvonurilor de la Hollywood, regizorul Sam Mendes se gândeşte să renunţe la seria „James Bond”, iar Amy Pascal de la Sony Pictures a mărturisit că şi-ar dori ca regia să-i revină laureatei Oscar Kathryn Bigelow, care ar deveni astfel primul regizor femeie care va conduce un film al seriei „007”.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Mihai Rotaru, discurs necruțător despre Gigi Becali: „Când intră în direct patronul FCSB, închid televizorul! S-a ajuns la «becalizarea României»”
Capital.ro
Noi reguli privind eliberarea cărților de identitate cu semnătură electronică. Ce trebuie să faci dacă ești stabilit temporar peste hotare
Playtech.ro
Unde îți ții banii în 2026: bănci sau titluri de stat? Diferențele de câștig pentru români
Adevarul
Japonia testează un avion de pasageri de cel puțin două ori mai rapid decât legendarul Concorde. Două ore de la Tokyo în SUA
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andreea Micu, o tânără interpretă de muzică populară, s-a stins din viață la doar 17 ani. Artistei i s-a făcut rău înainte de un spectacol: ,,Andreea noastră nu mai cântă”
iamsport.ro
”Mâine pleci acasă!”. L-a sfidat în față pe Gică Hagi, iar ”Regele” s-a înfuriat: ”E prima oară în cariera mea!”
MediaFlux
Câte zile libere au românii în a doua jumătate a anului 2026
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi