Percheziţii cu SCANDAL la Apele Române Banat. Jurnaliştii, ATACAŢI CU BÂTE de angajaţi VIDEO

Procurorii au efectuat, miercuri, percheziţii la sediul Direcţiei Apele Române Banat din Timişoara, iar trei persoane au fost audiate într-un dosar de evaziune fiscală. Potrivit unor surse judiciare, ancheta ar viza contracte semnate între instituţie şi o firmă a soţiei şefului CJ Timiş, Titu Bojin. Prezenţa jurnaliştilor la sediul Direcţiei Apele Române Banat i-a deranjat pe angajaţii instituţiei, aceştia din urmă i-au bătut cu bâtele şi picioarele pe jurnalişti. Aceştia filmau descinderile de amploare care se desfăşurau la sediul instituţiei.
Romania TV
09 oct. 2013, 17:05
Percheziţii cu SCANDAL la Apele Române Banat. Jurnaliştii, ATACAŢI CU BÂTE de angajaţi VIDEO

Scandalul a început imediat ce poliţiştii de la investigarea fraudelor au intrat în sediul instituţiei. Deranjaţi de prezenţa jurnaliştilor, angajaţii de la Apele Române Banat i-au agresat cu bâtele.

Percheziţiile vizau o serie de afaceri ilegale încheiate pe vremea când la conducerea instituţiei se afla Titu Bojin, preşedintele Consiliului Judeţean Timiş,  în perioada 2001 – 2011, informează România TV. Anchetatorii bănuiesc că una dintre firme, la care soţia şi fiul preşedintelui apar ca asociaţi, ar fi încheiat mai multe contracte dubioase cu Direcţia Apelor Române Banat.

Mai multe persoane au fost audiate de poliţişti. Printre suspecţi se numără un consilier local PSD, dar şi actualul şef al Direcţiei Apele Române Banat.

DailyBusiness
Locuințele din București, mai scumpe cu 43% față de ultimii doi ani. Capitala, devansată de Cluj și Brașov
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Ce riscă, de fapt, Toto Dumitrescu după accidentul în care a fost implicat. Comparația cu Mario Iorgulescu. De ce e mai gravă fuga de la locul accidentului decât omorul din culpă
Capital.ro
Război hibrid împotriva României. Ce interes are Rusia prin Călin Georgescu. Băsescu: Ne consideră dușmani
Playtech.ro
Procură pentru copil. Ce se întâmplă dacă părintele însoțitor nu se mai întoarce în țară? Cadrul legal
Adevarul
Îngrijorare în primării. „N-am avut destul oameni care nu știau să apese pe butoane? Am adus din privat și-mi spui să plece?”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Oraşul din România care e pe harta străinilor, alături de New York şi alte atracţii turistice
Prosport.ro
FOTO. Blonda râvnită de bogătașii din toată lumea: „Cea mai drăguță”
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
Acuzații extrem de grave la adresa lui Neluțu Varga: ”Ai luat 5.000.000 de la niște băieți șmecheri, te caută la stadion! I-ai dat ceva lui Mitică Dragomir să spună că ai mină de aur”
MediaFlux
Facturile la gaze în această iarnă. Ministrul Energiei anunță românii cât vor plăti
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor