Performanţă pentru Mircea Lucescu în Liga Campionilor: Dinamo Kiev s-a calificat în play-off. Rezultate şi program

Dinamo Kiev s-a impus în Austria, cu Sturm Graz, scor 2-1, într-un meci contând pentru manşa secundă a turului al treilea preliminar din Liga Campionilor, şi s-a calificat în play-off-ul competiţiei.

10 aug. 2022, 08:26

Performanţă pentru Mircea Lucescu în Liga Campionilor. În meciul disputat în Austria, la Graz, pe „Graz Liebenau”, Hojlund a deschis scorul pentru Sturm Graz, în minutul 27. Cum în manşa întâi, Dinamo Kiev câştigase cu 1-0, s-a intrat în prelungiri.  Vivcharenko, jucător intrat în minutul 71, a înscris golul egalizator în minutul 97, iar în minutul 112 Tsygankov a tranşat calificarea stabilind scorul final. Dinamo Kiev s-a impus cu 2-1 la Graz şi, cu 3-1 în ambele manşe, va juca în play-off-ul Ligii Campionilor, cu Benfica Lisabona. Sturm Graz va evolua în grupele Conference League.

Mircea Lucescu a dezvăluit ce i-ar spune lui Vladimir Putin dacă s-ar afla faţă în faţă. Interviu de excepţie acordat de Il Luce presei din Elveţia

Liga Campionilor, turul trei preliminar, rezultate

Zalgiris – Bodo/Glimt 1-1 (1-6 la general)

Apollon – Maccabi Haifa 2-0 (2-4 la general)

Viktoria Plzen – Sheriff Tiraspol 2-1 (4-2 la general)

Pyunik Erevan – Steaua Roșie Belgrad 0-2 (0-7 la general)

Midtjylland – Benfica Lisabona 1-3 (2-7 la general)

Dinamo Zagreb – Ludogorets 4-2 (6-3 la general)

Ferencvaros – Qarabag 1-3 (2-4 la general)

PSV Eindhoven – AS Monaco 3-2 după prelungiri (4-3 la general)

Sturm Graz – Dinamo Kiev 1-2 după prelungiri (1-3 la general)

Glasgow Rangers – Royale Union Saint-Gilloise 3-0 (3-2 la general)

Mircea Lucescu a vândut un apartament din Bucureşti cu 1,2 milioane de euro. Locul de parcare a costat cât o garsonieră!