Peste 98.000 de cazuri de infecţii respiratorii acute la nivel naţional

În ultimele zile s-a înregistrat un număr mare de cazuri de infecţii respiratorii acute
Romania TV
23 nov. 2011, 13:26
Peste 98.000 de cazuri de infecţii respiratorii acute la nivel naţional

Centrul Naţional de Supraveghere a Bolilor Transmisibile a înregistrat, în intervalul 14-20 noiembrie, 98.145 cazuri de infecţii respiratorii acute, cu 8,2% mai multe decât cele înregistrate în săptamâna precedentă, la nivel naţional nefiind confirmat în laborator niciun caz de gripă, informează MS.

Din totalul celor 98.145 de cazuri de infecţii respiratorii acute, peste 17.000 au fost pneumonii, iar 80.760 viroze respiratorii. De asemenea, medicii au pus diagnostic clinic de gripă pentru 59 de persoane, mai puţin faţă de săptămâna precedentă când au fost 70 de astfel de diagnostice.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
Rapid, ce lovitură pe piața transferurilor! Cristina Vărzaru este noul team manager. Anunţ oficial. Update exclusiv
Capital.ro
Locatarii și asociațiile de proprietari nu pot contesta în justiție. Documentele de la Primărie care trebuie acceptate
Playtech.ro
Pensia anticipată 2026. Câţi bani pierzi dacă vrei să ieşi la pensie mai devreme cu trei, patru sau cinci ani
Adevarul
Fiului lui Ramzan Kadîrov i-a fost scoasă splina, e slăbit și riscă să-și piardă vedere. Gărzile sale, în stare gravă
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier grav în Bistrița Năsăud! Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost izbit de o mașină. Acesta a traversat neregulamentar strada
iamsport.ro
Bombă! 'Am informații 400%'. Numele selecționerului care ar urma să stea pe bancă la meciul cu Turcia. Gică Hagi ar fi refuzat
MediaFlux
Risc de recesiune tehnică pentru România! Totul se face public vineri, 13 februarie
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat