Petrolul a fost învinsă cu 1-0 de ASA Tg. Mureş şi termină anul cu 8 puncte în clasament

Formaţia Petrolul Ploieşti a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa ASA Târgu Mureş, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I, în care de la gazde au fost eliminaţi doi jucători.

20 dec. 2015, 18:47

Golul a fost marcat în minutul 4, de Gorobsov, dintr-o lovitură liberă de la 19 metri.

În minutul 70, de la Petrolul a fost eliminat Moussa, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Patru minute mai târziu, a fost eliminat şi Ropotan, tot după primirea celor de-al doilea cartonaş galben.

Petrolul Ploieşti: Pecanha – Tudose, Benga, Genev (Peteleu ’62), Pulhac – Ropotan, Bucşa – Nepomuceno (Chiriţă ’65), Zoubir, Varga (Tamuz ’73) – Moussa. Antrenor: Mihai Stoichiţă.

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu – Golanski, Balaur (Hanca ’38), Balici, Velayos – Gorobsov, I. Gonzalez – Jazvici, Manolov, Dedov (Borza ’62) – Axente (Costa 83). Antrenor: Carol Fekete.

Cartonaşe galbene: Benga ’25, Moussa ’42, ’70, Ropotan ’61, ’74, Tudose ’68 / Manolov ’36, Balici ’76

Cartonaşe roşii: Moussa ’70, Ropotan ’74

Arbitri: Radu Petrescu – Vladimir Urzică, Ciprian Florin Danşa – Marian Barbu

Observatori: Adrian Vidan, Viorel Anghelinei

La meci au asistat aproximativ 6.500 de spectatori.