Pivniceru: Mă simt HĂRŢUITĂ, meditez la RETRAGERE. Nu-l cunosc pe Andrei Năstase

Mona Pivniceru a afirmat, la România TV, că, atunci când a urcat în maşina lui Andrei Năstase, venise să o ia o prietenă, Mariana Alexandrescu, fără să ştie a cui era maşina şi cine era şoferul acesteia. Candidatul desemnat al PNL pentru postul de ministru al Justiţiei a precizat că se gândeşte să renunţe la această funcţie, deoarece se simtă hărţuită din moment ce nu poate face un pas fără a fi fotografiată.
Romania TV
16 aug. 2012, 12:45
Pivniceru: Mă simt HĂRŢUITĂ, meditez la RETRAGERE. Nu-l cunosc pe Andrei Năstase

Pivniceru a afirmat că subiectul fotografiilor în care apare „este o chestiune extrem de simplă şi de bun simţ”. Mariana Alexandrescu, care a colaborat cu CSM la elaborarea Legii practicii juridice, ar fi venit să o ia cu maşina pentru a merge la ea acasă. Potrivit România TV, Alexandrescu ar fi lucrat în calitate de consilier la cabinetul lui Adrian Năstase când era deputat.

VEZI AICI FOTOGRAFIILE CU MONA PIVNICERU ÎN MAŞINA LUI ANDREI NĂSTASE

Era dânsa şi şoferul. Eu nu-l cunosc pe Andrei Năstase. Era un şofer în maşină cu care nu am făcut cunoştinţă”, a spus Pivniceru. „Asta ar însemna să-mi fac lista cu toţi cunoscuţii şi prietenii şi tot nu ar fi suficient că oricum m-ar urmări cineva oriunde mă duc„, a spus judecătoarea.

Întrebată dacă ia în calcul o eventuală retragere a candidaturii la portofoliul Justiţiei, Pivniceru a răspuns: „Nu ştiu ce să fac, dar văd că este atât de importantă persoana meaeste că nu fac un pas fără să fiu urmărită. Mai meditez dacă mai fac acest pas decisiv”.

Judecătoarea a precizat că terfelirea reputaţiei sale ar fi un motiv solid pentru o eventuală renunţare la postul de ministru. „Văd că nu există om a cărui demnitate şi onoare să nu fie terfelită. Care ar fi finalitatea, să îngroş rândul celor care pot fi ţinte?”

Pivniceru susţine că s-a ţinut departe de relaţii politice, iar acum este totuşi hărţuită ca în perioada anilor’50. „Mă simt hărţuită în acest moment. Mi se impută că n-am întrebat a cui e maşina şi cine e şoferul”, a apreciat magistratul.

 

 

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
FCSB, echipă de start şoc cu Csikszereda: patru jucători U21! Ce se întâmplă cu Târnovanu. Exclusiv
Capital.ro
România, în fața unei posibile crize a carburanților. Dumitru Chisăliță avertizează. Ce se poate întâmpla cu motorina în următoarele săptămâni
Playtech.ro
Locurile din Grecia unde canicula nu ajunge. Aici poți petrece concediul chiar și în august, festinațiile cu 27-29°C
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
Fostul mare mijlocaș al Stelei a refuzat-o de două ori pe Dinamo: ”A venit Mircea Lucescu să mă convingă”
MediaFlux
A treia dronă rusească doborâtă de MApN după ce a intrat pe teritoriul României. Președintele Nicușor Dan, anunț de ultim moment
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România