Plaja de la Corbu, colţul de rai de pe litoralul românesc

Zeci de turişti renunţă în fiecare an la plajele de fiţe şi aleg paradisul sălbatic. Plaja de la Corbu a devenit un colţ de rai pentru cei care preferă să îşi petreacă vacanţa departe de agitaţia şi zgomotul din staţiunile de pe litoral.
Romania TV
11 iul. 2016, 12:05
Plaja de la Corbu, colţul de rai de pe litoralul românesc

Pe plaja sălbatică de la Corbu nu sunt nici animatoare care să încingă atmosfera pe cuburi, nici şampanie scumpă, nici baldachine sau muzica. Tot mai mulţi turişti aleg acestă destinaţie tocmai pentru linişte, pentru marea curată şi sentimentul de libertate.

Eugenia Caragaţă a venit cu soţul de la Brăila pentru câteva zile de relaxare. Au hotărât să petreacă toată vara în rulotă, la Corbu. Copiii şi nepoţii sunt şi ei îndrăgostiţi de oaza de linişte, iar în weekenduri trag o fugă la mare.

„N-am stiut cum este, chiar n-am crezut ca o să rămânem aici, dar ne-a incantat. Cel putin plaja, intratul in mare e super. Ce n-am trait la tinerete traiesc acum”, a spus Eugenia, potrivit România TV.

Şi mai mulţi turişti din Bucureşti au lăsat de ani buni distracţia din staţiunile de fiţe pentru odihna şi liniştea de la Corbu.

Plaja de la Corbu este pe locul patru într-un top al celor mai frumose locuri din lume, după Insulele Seychelles sau plajele din Australia.

Citeşte şi RECORD de turişti în acest weekend pe litoral! Ce STAŢIUNI preferă românii