PNL organizează duminică mitingul de lansare a candidaţilor

Partidul Naţional Liberal organizează, duminică, începând cu ora 17.00, în Piaţa Revoluţiei din Capitală, un miting pentru lansarea candidaţilor la alegerile parlamentare dar şi de susţinere a propunerii de premier Dacian Cioloş, potrivit unor surse din partid fiind vorba despre un eveniment inedit, cu prezentator şi discursuri ale unor personalităţi din afara politicii, susţinători ai acestui partid, precum Tudor Giurgiu.
Romania TV
05 nov. 2016, 15:06
PNL organizează duminică mitingul de lansare a candidaţilor

PNL a anunţat de sâmbătă, pe pagina oficială de Facebook, evenimentul de lansare a candidaţilor la parlamentare dar şi a sloganului partidului la aceste alegeri.

„Dacă îl susţii pe Dacian Cioloş să conducă guvernul şi după alegerile din 11 decembrie, vino duminică alături de noi la mitingul de susţinere a lui Dacian Cioloş şi de lansare a candidaţilor PNL şi a programului de guvernare. Partidul Naţional Liberal a fost şi rămâne fidel principiilor care stau la baza Platformei România 100 şi are pentru funcţia de prim-ministru al guvernului rezultat după alegeri o opţiune fermă: Dacian Cioloş. Dacă eşti printre cei care nu doresc sub nici o formă un condamnat penal în fruntea guvernului, dacă nu vrei ca gaşca infractorilor PSD să pună din nou mâna pe putere, vino alături de noi duminică, 6 noiembrie, în Piaţa Revoluţiei, să spunem împreună: #goCiolos #goPNL”, se arată în mesajul de pe Facebook al PNL.

Surse din partid au precizat pentru News.ro că evenimentul va fi unul deosebit, cu prezentator şi materiale video pregătite special pentru miting. Pe scenă se vor afla şi personalităţi din afara partidului, printre cei care ar urma să susţină discursuri fiind şi regizorul şi producătorul Tudor Giurgiu.

Premierul Dacian Cioloş este aşteptat să participe la mitingul liberalilor, după ce miercuri a fost la Consiliul Naţional al PNL care a votat în unanimitate susţinerea sa ca premier şi după alegerile din 11 decembrie.

Potrivit liberalilor, la miting sunt aşteptaţi în jur de 35.000 de susţinători, aceasta fiind capacitatea maximă pentru Piaţa Revoluţiei. Vor trimite activişti de partid filalele PNL din jurul Capitalei. Acţiunea va dura maxim o oră.

Iniţial, mitingul PNL trebuia să aibă loc în luna octombrie, atunci liberalii anunţând că vor aduce la Bucureşti 50.000 de persoane, în Piaţa Constituţiei. Pentru că Primăria Generală a întârziat acordarea avizelor pentru desfăşurarea mitingului, liberalii au anulat acţiunea preelectorală şi au decis să facă un miting mai restrâns, în Piaţa Revoluţiei.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Ce note a luat fiica Ancăi Serea la Bacalaureat. Ce a nemulțumit-o pe vedetă: ”Inuman și nedrept”
Fanatik.ro
Acționarii Universității Craiova sunt alături de echipă în Ungaria. Mihai Rotaru a ajuns înainte de golul de 2-1 al lui Assad. Foto + video exclusiv
Capital.ro
Bancnota euro care dispare definitiv. BCE schimbă toate celelalte bancnote. Ce trebuie să știe românii care dețin euro
Playtech.ro
Cât costă să ridici o casă de 100 de mp în vara lui 2026. Preţurile au crescut, simulare de calcul
Adevarul
Cum încearcă Rusia să distrugă rețeaua de sateliți Starlink pentru a opri dronele ucrainene
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Influencerul Connor Murphy și-a găsit sfârșitul într-un lac din Thailanda, în timp ce fugea de poliție. Martorii spun că ar fi avut un comportament neobișnuit
iamsport.ro
Gigi Becali a primit ”o sumă imensă” pentru Tavi Popescu. Decizia luată de patronul FCSB
MediaFlux
Obligațiile proprietarilor de apartamente care se debranșează. ANRE clarifică regulile privind încălzirea la bloc
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?