Poli Timişoara – CSMS Iaşi 2-2 în primul meci din etapa a 12 din Liga I. GOLURILE VIDEO

Poli Timișoara și CSMS Iași au terminat, vineri, la egalitate, 2-2, în primul meci al etapei a 12-a din Liga I.

25 sept. 2015, 17:33

CSMS Iaşi a deschis scorul rapid prin Golubovic (9), care a înscris cu o lovitură de cap. Băieții lui Florin Marin au venit mai motivați de la cabine și au egalat situația după centrarea perfectă a lui Croitoru și reluarea în poartă a lui Luchin (57). La un minut distanță, Mădălin Ciucă (58) i-a readus în avantaj pe moldoveni tot dintr-o lovitură cu capul bine plasată. În minutul 62, Goga a marcat dintr-un penalty scos de Zicu.

GOLURILE VIDEO AICI.

Poli Timişoara: Kirschstein – Belu, Luchin, Scutaru, D. Popescu – O. Popescu, Sarmov – Bărbuţ (Zicu ’46), Hernandez (Croitoru ’46), Goga – Elek (Rufino ’86). Antrenor: Florin Marin

CSMS Iaşi: Caparco – I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă – Mitic, Enescu – Viveiros, Şt. Grigorie (Creţu ’74), Piccioni (V. Gheorghe ’89)- Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli