Poliţia rutieră pândeşte dintr-un Jaguar XFR de 510 CP vitezomanii de pe autostrăzile ţării

Cei care depăşesc limita de viteză pe autostrăzile din România nu mai au nicio şansă să scape de Poliţie. Importatorul mărcii Jaguar în România a dat cu titulu gratuit, pentru şase luni, poliţiei rutiere un Jaguar XFR de 510 cai putere.
Romania TV
09 aug. 2012, 11:52
Poliţia rutieră pândeşte dintr-un Jaguar XFR de 510 CP vitezomanii de pe autostrăzile ţării

Brigada de Poliţie Rutieră a primit din partea Premium Auto un Jaguar XFR cu motor V8 de 5 litri, care dezvolta 510 Cai Putere (CP), scrie 0-100.ro. Autoturismul este oferit cu titlu gratuit pentru o perioadă de şase luni, existând posibilitatea de prelungire a acestui parteneriat pe viitor.

Maşina atinge 100 km în 4,9 secunde. Jaguar XFR este cel mai puternic automobil intrat vreodata în dotarea Poliţiei,  dar nu cel mai rapid, pentru ca acest “titlu” îi revine modelului Lotus Evora S.

Pentru că este vorba despre o maşină atât de puternică, poliţiştii care o vor conduce au luat lecţii de pilotaj de la pilotul de raliuri Vali Porcisteanu.

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Un nou femicid, în România! O femeie ar fi fost ucisă de concubinul beat
Fanatik.ro
Ce conține testamentul milionarului Adrian Kreiner. Unde ajung ceasurile de 200.000 de euro furate de asasini
Capital.ro
Traian Băsescu nu i-a iertat niciodată. Mutarea pe care fostul președinte n-a acceptat-o: Are boală pe ei, îi urăște
Playtech.ro
Trucul unui instalator care face caloriferele să încălzească ca în prima zi. Așa devin mult mai eficiente chiar dacă sunt vechi
Adevarul
Aleksandr Dughin, ideologul Kremlinului, reacționează la planul de pace al SUA: „Ucraina va fi a noastră complet în maximum doi ani”
Președintele Nicușor Dan a promulgat legea! A intrat în vigoare o nouă regulă pentru comercianți, iar cei care nu o respectă riscă amenzi usturătoare
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Noi întreruperi de curent programate în București, Ilfov și Giurgiu între 24 și 28 noiembrie. Zonele unde alimentarea cu energie va fi oprită temporar
iamsport.ro
Cristi Borcea și-a ales preferatul pentru funcția de primar al Capitalei: ”Doarme 2-3 ore pe noapte”
MediaFlux
Ministrul Muncii anunță 400 de lei în plus la pensie. Când ajung banii la pensionari
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume