Poliţistul „porno” din Hunedoara şi-a dat în judecată iubita din film, poliţista supranumită „Corina XXX”

Poliţistul din Hunedoara care a apărut într-un film porno alături de o colegă a dat-o în judecată pe fosta sa iubită, şi ea poliţistă, în Rovinari. Primul termen al procesului va avea în ianuarie, la Tribunalul Hunedoara.
Romania TV
05 dec. 2017, 07:31
Poliţistul

Adrian Ancheş, poliţistul hunedorean care apărea la finalul lunii august într-un fimuleț pornografic, în timp ce întreținea relații sexuale cu o polițistă, echipat în uniformă de serviciu, și-a pierdut funcția de conducere. Acesta a demisionat, în urma scandalului creat de fosta sa iubită, Corina Armășoiu, polițistă în Rovinari, motiv pentru care s-a îndreptat, recent, în instanță împotriva acesteia. Procesul cu polițista din Gorj, supranumită drept ,,Corina XXX”, se află pe rolul Tribunalului Hunedoara, primul termen urmând să aibă loc pe 22 ianuarie.

Poliţistul Ancheș a fost cercetat disciplinar imediat după ce a fost protagonistul filmuleţului pornografic, în care întreţinea relaţii sexuale cu o tânără, şi ea poliţistă, echipat în uniforma de serviciu. Pe parcursul anchetei, Adrian Ancheş a demisionat însă de la conducerea Postului din Crişcior, după ce acea înregistrare video în care era prezentat în timpul unei partide de sex cu polițista a fost făcută publică pe Internet. Adrian Ancheş a fost numit apoi pe o funcţie de execuţie, la Ordine Publică, în cadrul Poliţiei Simeria.

Poliţista Corina Merluţă Armoșoiu, fosta iubită a lui Adrian Ancheş, ar fi fost cea care a făcut publică filmarea, realizată cu o cameră ascunsă. De altfel, la un moment dat, Adrian Ancheş se aude în înregistrare dând un raport de serviciu unui coleg de-al său. Imaginile au fost trimise şi Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Hunedoara, însă nu se cunoaşte data când au fost realizate. Corina Merluţă Armoșoiu s-a aflat în conflict cu acesta şi a depus o plângere împotriva respectivului pentru şantaj şi hărţuire sexuală. Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Alba Iulia a clasat cauza, iar ulterior magistraţii Judecătoriei Petroşani au respins plângerea poliţistei, împotriva soluţiei de clasare, arată gorj-domino.

Spre deosebire de Ancheș, polițista din Rovinari nu a avut de suferit deloc profesional după acest scandal. Aceasta a pierdut, între timp, pe fond, doar procesul cu IPJ Gorj, în care ea contesta un calificativ primit de la superiori.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Povestea militarului care a stat în comă 10 zile după ce a fost lovit în plin de un șofer cu permisul suspendat și cu alte 5 dosare penale pe rol. ”Mi s-a prăbușit toată lumea”
Capital.ro
Călin Georgescu a scăpat! Instanța i-a ridicat măsura controlului judiciar. E liber să plece din România
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct! Familia ar fi cerut transferul la Viena: „Pacientul este…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Banciu cere desființarea unei echipe din SuperLiga: ”O chestiune de prioritate națională, ai dovada clară!”
MediaFlux
Fără amenzi pentru șoferi. Permisul auto și talonul ar putea să nu mai fie prezentate fizic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj