Pompierii, în ALERTĂ, după ce un camion a luat foc în mers pe DN5

Un camion încărcat cu cofraje pentru ouă care se deplasa către frontiera Giurgiu a ars ca o torţă în noaptea de marţi spre miercuri pe DN 5, în dreptul localităţii Frăteşti, după ce încărcătura a luat foc în timpul mersului.
Iulian Tudor
19 nov. 2014, 08:55
Pompierii, în ALERTĂ, după ce un camion a luat foc în mers pe DN5

Un camion cu remorcă încărcat cu cofraje pentru ouă cu destinaţia Grecia, condus de un cetăţean român în vârstă de 32 de ani din Slatina spre frontiera Giurgiu-Ruse, a luat foc în mers la intrarea în localitatea Frăteşti„, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Giurgiu, Cristian Şuţă, potrivit Agerpres.

El a afirmat că şoferul a observat în timpul mersului cum de sub prelata camionului ies flăcări şi a avut timp să tragă camionul pe marginea drumului şi să se salveze.

Circulaţia a fost întreruptă aproximativ o jumătate de oră pe DN 5 până când echipajele ISU Giurgiu au stins focul, dar cabina camionului şi remorca au fost distruse. Conducătorul camionului a fost testat cu aparatul etilotest şi rezultatul a fost zero.

Din primele cercetări este posibil ca focul să fi izbucnit de la un scurt circuit electric.

Citeşte şi: INCENDIU DEVASTATOR în Constanţa: Şase case, mistuite de flăcări, 26 de persoane, evacuate VIDEO

DailyBusiness
Sorin Grindeanu: „PNL dă premierul până în 2027. Noi ne ținem de protocol”
Spynews
Gina Chirilă, adevărul dureros despre divorțul de Bogdan Vlădău! Prin ce durere a trecut: "Spartă în bucăți..."
Fanatik.ro
Pentru ce salariu renunță Marcel Ciolacu la scaunul de deputat. Fostul premier candidează la șefia CJ Buzău
Capital.ro
Românii care nu mai pot obține cartea de identitate. Actele sunt declarate nule. Dosarul este respins pe loc
Playtech.ro
Un simplu şurub, secretul pentru a nu mai auzi zgomotele vecinilor. Cum funcţionează trucul
Adevarul
„Un idiot”. Nepoata lui Trump își ironizează unchiul, după ce acesta s-a lăudat cu rezultatul unui test cognitiv
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Un bărbat aflat în stare gravă nu a fost verificat timp de cinci zile, la Spitalul Bagdasar-Arseni. Doi medici au fost reținuți de procurori
iamsport.ro
Dani Coman și Dan Alexa au fost implicați în lupte ilegale de stradă! Sumele exorbitante pe care le încasau
MediaFlux
Se șterg datoriile pentru români și firme. Care e suma minimă care se iartă rău-platnicilor
stirilekanald.ro
Șocant ce au găsit polițiștii lângă trupul neînsuflețit al doctoriței Ștefania Szabo
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai