Ponta: Am luat decizia să-mi apăr miniştrii când Băsescu îi atacă. O susţin pe Mariana Câmpeanu VIDEO

Premierul Victor Ponta a declarat că a luat decizia de a-şi apăra miniştrii când preşedintele Traian Băsescu îi atacă fără probe. În acest sens, el a declarat că o apără pe Mariana Câmpeanu, ministrul Muncii, acuzată că ar fi acordat pensie de invalid soţului ei, deşi acesta ar fi sănătos.
Romania TV
20 feb. 2014, 11:30
Ponta: Am luat decizia să-mi apăr miniştrii când Băsescu îi atacă. O susţin pe Mariana Câmpeanu VIDEO

Într-o investigaţie prezentată miercuri de mai multe publicaţii, soţul Marianei este filmat mergând normal, pe stradă, deşi a primit pensie de invaliditate de la soţia sa, când aceasta era şefa Casei de Pensii Ilfov.

În urma acestei anchete, Traian Băsescu a cerut demisia Marianei Câmpeanu, dar premierul Ponta a respins această solicitare, afirmând că nu există probe.

Întrebat asupra deciziei pe care a luat-o în cazul ministrului Muncii, el a răspuns; „Am luat decizia să apăr oricând un ministru când domnul Băsescu îl atacă fără a avea probe”.

Citeşte şi: Mariana Câmpeanu, ministrul Muncii, acuzată că i-a acordat soţului pensie de invalid deşi acesta e sănătos

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Alina Pușcău a vorbit despre gestul pe care l-a făcut în urmă cu câteva ore. Atât de emoționant! | FOTO
Fanatik.ro
Rapid va ajunge la proces cu jucătorul care a denunțat contractul. „E foarte posibil”. Update exclusiv
Capital.ro
Curs valutar luni, 10 august. Cât valorează euro și dolarul la început de săptămână. BNR a publicat noile cotații
Playtech.ro
Cod Galben de caniculă în România. Unde urcă temperaturile la 36 de grade și cum va fi vremea în București
Adevarul
Controalele sau neglijența? Ce a ucis, de fapt, litoralul românesc: „Problema de fond rămâne”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Viorel, un tată român de 26 de ani, s-a stins din viață în Italia. Acasă îl așteptau o soție și doi copii mici
iamsport.ro
Trauma care i-a schimbat viața fratelui lui Radu Drăgușin: ”Un om barbar. Nu concepeam așa ceva!”
MediaFlux
Guvernul ar urma să mărească pensiile în 2027. Ministrul Finanțelor: „Avem în calcul o indexare, dar trebuie să fim foarte prudenți”
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat