Ponta, învingătorul dezbaterii dintre Simion și Nicușor. Aseară la 21.00 la RTV, Ponta a avut audiențe peste A3 și Realitatea

Cei mai mulți telespectatori au preferat, aseară, în timpul dezbaterii electorale dintre George Simion și Nicușor Dan, să se uite la Victor Ponta care a fost în direct la România TV. Prezentarea soluțiilor economice și propunerile lui Victor Ponta despre ieșirea din criză i-au făcut pe oameni să se uite la emisiunea de la România TV. Televiziunea noastră a fost lider de audiență.
Filip Stan
09 mai 2025, 13:47
Ponta, învingătorul dezbaterii dintre Simion și Nicușor. Aseară la 21.00 la RTV, Ponta a avut audiențe peste A3 și Realitatea

Telespectatorii au ales și de această dată România TV. Aseară, în intervalul 21.00 – 22.00, la nivel național România TV a avut 3% Rtg. În acest intervalul, Victor Ponta s-a aflat în studioul România TV.

La Euronews, acolo unde avea loc dezbaterea la care participau George Simion și Nicușor Dan, cei doi candidați explicând ce vor face în următorii cinci ani la Cotroceni, s-au uitat 1.7% din telespectatori, conform Kantar Media Audience.

Deși cei doi candidați care se luptă în turul 2 al alegerilor prezidențiale dădeau răspunsuri legate de planurile lor pentru România, mai interesant pentru români a fost ceea ce a avut de spus fostul premier Victor Ponta, candidat independent în primul tur al alegerilor prezidențiale. Ponta dădea soluții concrete despre ceea ce ar trebui să se întâmple în perioada următoare în România.

Victor Ponta, candidatul care s-a clasat pe locul 4 în turul 1 al alegerilor prezidențiale, fiind ales de 13,04% dintre românii care s-au prezentat la vot, a anunțat că își va încuraja votanții să pună ștampila pe unul dintre cei doi candidați rămași în cursă.

”Ca mesaj si pornire sunt mai apropiat de ce zice Simion. Am două probleme pentru care nu m-am razgandit. Ma gandeam sa anunt miercuri cu cine votez. Nu stiu de ce marti Simion a înjurat nu doar pe mine, pe toti votanti mei. (…) Nu am negociat nimic cu Simion sau Nicușor. N-am nimic de negociat cu ei. Nu îmi trebuie functie”, a spus Ponta la România TV.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Cum i-a enervat Costel Gâlcă pe toți fanii Rapidului. Declarația care i-a lăsat pe giuleșteni cu gura căscată
Capital.ro
Taxă pentru apa de ploaie. Regulă pentru proprietarii de locuințe. Costurile indirecte care se achită
Playtech.ro
Ai primit amendă în Bulgaria: Unde trebuie să o plătești și ce riști dacă o ignori
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Constantin Budescu și Gabi Enache, revenire-șoc în fotbal! Echipa cu care sunt aproape de a semna
MediaFlux
Un nou ajutor financiar pentru românii care ies la pensie! Economisire prin investiții la bursă! Retragere completă a banilor la pensionare
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj