Ponta o înţeapă pe Udrea: Eu, împreună cu preşedintele Băsescu, o susţin pe ea la şefia PDL

Premierul Victor Ponta a ironizat-o, luni, pe Elena Udrea, arătând că el personal, ca şi preşedintele Traian Băsescu, o susţine pe deputată în cursa pentru şefia PDL.
Iulian Tudor
18 feb. 2013, 10:22
Ponta o înţeapă pe Udrea: Eu, împreună cu preşedintele Băsescu, o susţin pe ea la şefia PDL

„Aseară (duminică seara – n.r.) am întâlnit-o pe doamna Udrea la deschiderea Festivalului Olimpic al Tineretului European şi am asigurat-o că nu tot USL-ul îl va susţine pe Vasile Blaga la şefia PDL. De exemplu, eu, împreună cu preşedintele Traian Băsescu, cu cei de la Evenimentul Zilei, de la Gândul şi cu alţii, o susţin pe ea”, a spus Victor Ponta.

El a adăugat, râzând, că aceasta nu este o ştire privind o ruptură în USL. „Iată, să nu daţi o ştire că e o ruptură în USL – cine îl susţine pe Blaga, cine pe Udrea. Blaga nu există. Avea nevoie de o poziţie, aşa, care să ne critice toată ziua. Elena Udrea reprezintă într-adevăr PDL şi pe Traian Băsescu. Domnul Blaga nu reprezintă pe nimeni, decât un trecut pe care, recunosc, şi eu vreau să-l uităm”, a arătat Ponta.

Liderul PDL Elena Udrea, candidat la şefia PDL, susţine, pe Facebook, că 22 de milioane de români ştiu că USL, Antena 3 şi Dan Voiculescu îl vor pe Vasile Blaga preşedinte al PDL, ea adăugând: „Întrebarea este: de ce?”.

„Văd că Dan Voiculescu a dat drumul, în cunoscutul său stil, unei noi campanii de presă împotriva mea după ce mi-am anunţat candidatura la şefia PDL. Materiale precum cel referitor la primarii sunaţi pentru a fi mituiţi în scopul susţinerii mele la Convenţia Naţională reprezintă măgării de presă specifice trustului lui Voiculescu, fiind lucruri cu care mă confrunt la modul cel mai concret de vreo 8 ani de zile. Ca să-l parafrazez pe şeful partidului, Felix, Antena3 şi USL să nu se mai obosească – ştiu 22 de milioane de români ca îl vor pe Vasile Blaga preşedinte al PDL. Întrebarea este: de ce?”, scrie Udrea pe Facebook.

DailyBusiness
George Simion îi cere lui Nicușor Dan să desemneze de urgență un premier și solicită plecarea lui Ilie Bolojan de la Palatul Victoria
Spynews
Cât costă ceasul cu care Dorian Popa a strâns deșeuri în București. A început munca în folosul comunității: ”Mă vede cine trebuie”
Fanatik.ro
Efectul Balogun lovește ca un taifun la CM 2026. Anglia vrea ștergerea cartonașului roșu primit de Quansah. Update
Capital.ro
Prețul argintului s-a prăbușit cu aproape 50%. Analiștii spun că piața ar putea pregăti următoarea creștere
Playtech.ro
Topul școlilor cu cele mai mari medii la Evaluarea Națională 2026. Două colegii împart primul loc
Adevarul
Bryan Johnson, antreprenorul care investește milioane pentru a-și prelungi viața, diagnosticat cu o boală incurabilă
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O femeie din Tulcea și-a găsit sfârșitul pe o bancă, după ce a fost acroșată de o mașină ajunsă pe trotuar. Șoferul ar fi vrut să evite un alt autoturism
iamsport.ro
Atac dezlănțuit: ”Dacă eram rahatul de Messi, mergeam la mormântul lui Maradona și îi puneam cele 8 Baloane de Aur ale mele acolo!”
MediaFlux
NATO și Trump îi fac o ofertă lui Putin. Rusia e gata să abandoneze războiul din Ucraina
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?