Porecla lui Gigi Becali din tinereţe: „Îi plăcea să petreacă şi să cheltuiască bani”

Porecla lui Gigi Becali din tinereţe.Toată lumea îl cunoaşte pe latifundiarul din Pipera, însă puţini ştiu cum i se spunea când era tânăr. Gicu Coadă, un cântăreț renumit de muzică machedonească și prieten cu Gigi Becali și Gică Hagi, a dezvăluit cum era poreclit Gigi Becali.
Alina Costache
01 ian. 2021, 17:22
Porecla lui Gigi Becali din tinereţe:
Puţini ştiu cum i se spunea lui Gigi Becali când era tânăr

Porecla lui Gigi Becali din tinereţe. Gicu Coadă, omul care a asistat la ascensiunea lui Becali, a mai dezvăluit și de ce Becali a ținut morțiș să-ți cumpere clădirea din Aleea Alexandru, nr. 1, din apropierea clădirii Guvernului, foarte aproape de Piața Victoriei.

Citeşte şi: George Simion îl contrazice pe Gigi Becali: Nu ne-a dat nimic. Face confuzie!

Porecla lui Gigi Becali din tinereţe

Îi plăcea să petreacă, să se simtă bine şi să cheltuiască bani. Nu se lua de el nici Miliţia, nici Securitatea, pentru că toată lumea ştia că este băiatul lui nea Tase, de la care cumpărau brânză, iaurt şi miei.

În tinereţe, toţi băieţii îl ştiam de Geli din Pipera. Știa să se distreze şi îşi dorea să fie cel mai cel. Din acest motiv şi-a şi cumpărat Maybach-ul şi Palatul, ca să aibă maşina şi casa mai mari şi mai valoroase decât ale vărului său Giovanni Becali, cu care s-a aflat în competiţie tot timpul”, a spus Gicu Coadă, potrivit Libertatea.

Gigi Becali, gest incredibil pentru sute de copii din Africa

Gigi Becali a făcut un gest incredibil pentru sute de copii din Uganda, Africa. Omul de afaceri a construit acolo o mănăstire, unde îi ajută pe localnici. Latifundiarul din Pipera este cunoscut pentru actele sale de caritate, pe care le-a făcut de-a lungul timpului, atât pentru oamenii din ţară, cât şi pentru străini.

Citeşte şi: De ce nu se vaccinează Gigi Becali împotriva COVID-19: Mai bine îmi taie capul

În perioada în care a refuzat aparitiile publice, patronul FCSB a definitivat construcţia unei mănăstiri ortodoxe în Uganda. Acolo are în grijă sute de copii, cărora le asigură hrana.

Mie nu poți să-mi spui că zic ‘ăla negru’. Că eu tot ‘ăla negru’ spun. La mine nu ai cum să spui că e discriminare, că eu am făcut în Uganda…

Am acolo sute de copii cărora le dau de mâncare. Am mănăstire acolo. Deci n-ai cum să zici că am ură de rasă, când eu le dau mâncare copiilor. Sunt sute de copii pe care-i hrănesc. Sunt creștinați acolo, îi botează. Fac misiune acolo„, a dezvaluit Becali pentru Sport.ro.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Alina Pușcău a vorbit despre gestul pe care l-a făcut în urmă cu câteva ore. Atât de emoționant! | FOTO
Fanatik.ro
El este românul care i-a uimit pe fanii lui Jordan: e titular lângă Lewandowski într-un meci oficial. „History made for the kid”. Video
Capital.ro
Guvernul pregătește noi reguli pentru trotinete și biciclete electrice. Utilizarea lor ar putea fi condiționată de absolvirea unui curs de legislație rutieră 
Playtech.ro
Formează un număr mai mare de 508 mutând un singur băț. Testul care pare banal a devenit viral
Adevarul
Controalele sau neglijența? Ce a ucis, de fapt, litoralul românesc: „Problema de fond rămâne”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă mișcare seismică s-a produs în România, astăzi! În ce zonă a fost înregistrată și ce spun specialiștii
iamsport.ro
Atac devastator la Cătălin Moroșanu: ”Eu mi-am făcut numele în ring, tu la TV, pe chiloțăreală! Nu te compari cu mine”
MediaFlux
Horoscop 10 august 2026. Săptămâna începe cu noroc pentru aceste zodii. Vești bune, bani și oportunități neașteptate
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat