Poveste cu FINAL FERICIT. Tânărul diagnosticat cu tumoră pe creier, operat cu SUCCES. Mesajul soţiei sale

Vlad Braşoveanu, tânărul din Ploieşti diagnosticat cu tumoră pe creier, la câteva zile după ce s-a întors din luna de miere, a fost operat cu succes în Germania, după ce a strâns banii necesari intervenţiei chirurgicale în mai puţin de o săptămână.
Cristiana Ionescu
11 nov. 2014, 15:57
Poveste cu FINAL FERICIT. Tânărul diagnosticat cu tumoră pe creier, operat cu SUCCES. Mesajul soţiei sale

Andra Braşoveanu, soţia tânărului, lansa săptămâna trecută pe Facebook un apel disperat în care cerea ajutor oamenilor pentru a strânge suma de 50.000 de euro necesară pentru a-şi salva soţul ale cărui zile sunt numărate, din cauza unui diagnostic crunt, tumoră pe creier.

„Ce sa vand? Casa?- nu am actele la zi, dureaza cam 1-2 luni sa facem cadastru si intabulare, plus gasirea unui cumparator. Masina? daca iau 4500-5000 de EURO. Sufletul? mi l-as vinde daca as stii ca voi primi aceasta suma, sa-l am pe Vlad al meu langa mine de acum inainte”, scria Andra acum o săptămână pe Facebook.

Românii au dat dovadă de solidaritate şi au pus mâna de la mână, astfel încât în mai puţin de o săptămâna Andra a anunţat că a strâns toţi banii, ba chiar mai mult decât se aştepta. Consiliul Local al Ploieştiului, dar şi CSU Asesoft au donat sume importante de bani.

CITEŞTE ŞI DRAMA TERIBILĂ a unui tânăr de 25 DE ANI. Gest URIAŞ al campionilor de la ASESOFT

Luni dimineata, Vlad a fost transportat la spitalul Hannover din Germania cu o aeronavă SMURD, iar marti dupa-amiaza a fost operat cu succes.

Soţia ploieşteanului a anunţat într-un mesaj pe Facebook că Vlad a rezistat operaţiei şi se află la terapie intensivă pentru recuperare. Andra a mulţumit tuturor românilor care i-au întins o mână de ajutor.

Vlad trăieşteeee! Dl profesor ne-a spus că operatia a iesit cum si-a dorit, nu au fost complicatii! Vlad al meu este la terapie intensiva, intr-o ora intru la el! Slăvit fie Domnul nostru! Multumesc Doamne, multumesc suflete dragi ca ne sunteti aproape! Va iubesc!!!„, a scris Andra Brasoveanu pe Facebook.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Fernandinho, legenda lui Șahtior și Manchester City, cuvinte emoționante pentru Fanatik: „Mircea Lucescu înseamnă totul pentru mine!”
Capital.ro
Reguli în asociația de proprietari. Este obligatoriu pentru toți proprietarii de apartamente din România
Playtech.ro
Cum arată locuinţele în care chiria costă 5 lei pe an. Cartierul din oraşul european atrage turişti din întreaga lume
Adevarul
Un francez și-a demolat locuința pentru a alunga românii care o ocupau ilegal. „Nu mai aveam altă opțiune”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Povestea mai puțin cunoscută a lui Mircea Lucescu. Cum a ajuns să fie numit ”Il Luce” în Italia
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj