Prefectul de Olt Mario De Mezzo susţine că a găsit un dispozitiv de urmărire prin GPS montat pe maşina sa: „Nu mă sperie aceste tehnici. Timpul vostru se apropie de sfârşit”

Prefectul judeţului Olt, Mario De Mezzo, anunţă, luni, că a găsit un dispozitiv de localizare prin GPS montat pe maşina sa şi a depus o plângere la Poliţie pe această temă, precizând că i se confirmă astfel că incendiul care i-a cuprins anul trecut o altă maşină personală a fost provocat. Prefectul a transmis şi un mesaj pentru ”vătafii care calcă totul în picioare în Slatina”.
Mircea Filipescu
19 feb. 2024, 22:55
Prefectul de Olt Mario De Mezzo susţine că a găsit un dispozitiv de urmărire prin GPS montat pe maşina sa:

”În urmă cu câteva zile am descoperit sub bordul maşinii mele personale un licăr de led albastru suspect. Am găsit un dispozitiv pe care nu îl montasem eu. Am fost la service şi mecanicul a identificat dispozitivul respectiv ca fiind sistem de localizare prin GPS. Am mers la poliţie, am făcut plângere penală şi la primele cercetări au identificat şi scos un dispozitiv electronic necunoscut, montat in grabă şi improvizat”, a scris, luni, pe Facebook, prefectul de Olt.

Mario De Mezzo afirmă că, în lumina acestei descoperiri, suspiciunile sale legate de incendiul care i-a cuprins anul trecut maşina personală ”încep să capete o alta formă”.

”Vătafilor, puteţi face orice, nu mă speriaţi, voi pune capăt jafurilor pe care le faceţi în Slatina.

Toate tehnicile acestea mafiote sunt în acord cu comportamentul vătafilor care calcă totul în picioare în Slatina. Nu mă miră, nu mă sperie, nu mă ating astfel de comportamente. Timpul vostru se apropie de sfârşit”, a mai scris prefectul.

Citeşte şi: Probleme de familie: Diana Şoşoacă, desfiinţată de soţ, după ce l-a exclus din partid. „Nu pot accepta acţiunile ei abuzive”

La rândul lor, oficialii IPJ Olt au precizat că au fost sesizaţi, prin plângere scrisă, cu privire la faptul că, în perioada decembrie 2022 – februarie 2024, persoane necunoscute i-ar fi montat în interiorul autoturismului personal un dispozitiv de localizare.

”În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar penal, cercetările fiind continuate. pentru stabilirea situaţiei de fapt şi dispunerea de măsuri legale”, a transmis IPJ Olt.

Citeşte şi: Tudor Ciuhodaru va candida la Primăria Iaşi din partea AUR. George Simion vrea o alianţă cu USR

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Oana Lis este în doliu! A pierdut cel mai drag om din viața ei
Fanatik.ro
Cine este bărbatul care și-a pus capăt zilelor într-o închisoare din Botoșani. Cum l-au găsit colegii de cameră pe deținutul acuzat de o faptă deosebit de gravă
Capital.ro
UPDATE: Ședință extraordinară la Guvern. Executivul retrage planurile de majorări salariale la Monetăria Statului și Imprimeria Națională
Playtech.ro
De ce ar trebui schimbată urgent Evaluarea Națională. Analiza unei directoare din București despre problemele actualului sistem
Adevarul
Scenariul negru după moțiunea de cenzură: „Mâine nu există o soluție bună”. Blocajul total care ar putea îngheța România
wowbiz.ro
Oana Lis este în doliu! Vedeta trece prin momente extrem de dificile: „S-a dus mamaie…Of”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trafic blocat pe Autostrada A3, după o ciocnire în lanț cu 7 mașini
iamsport.ro
L-a distrus pe Chivu și a spus că Inter ar trebui să îl dea afară: ”La anul nu mai iese, îți trebuie altceva! Ciudat campionat, nicio echipă nu a combătut”
MediaFlux
Un câștigător al Premiului Nobel, declarații îngrijorătoare despre omenire. Ce s-ar putea întâmpla în următorii ani
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR