Premierul Ucrainei acuză: Arbitrii ne-au privat de 6 medalii la JO 2012

Ucraina a fost deja privată de şase medalii din cauza deciziilor ''injuste'' luate de arbitri la Jocurile Olimpice de la Londra, a declarat joi primul ministru Mikola Azarov.
Romania TV
09 aug. 2012, 14:07
Premierul Ucrainei acuză: Arbitrii ne-au privat de 6 medalii la JO 2012

Sincer vorbind, arbitrii sunt atât de incorecţi”, a criticat şeful guvernului de la Kiev, Mikola Azarov, arbitrajul de la JO, în timpul unei deplasări făcute în nord-estul Ucrainei. ”Ei ne-au privat deja de şase medalii”, a adăugat el. ‘‘Numai ţările puternice nu sunt private de medalii”, a mai spus Azarov.

Una dintre medaliile la care face referire Azarov este cea din concursul masculin de gimnastică pe echipe, Ucraina fiind iniţial în posesia bronzului, însă ulterior, după contestaţia Japoniei, a căzut pe locul 4.

La Londra, Ucraina spera să-şi amelioreze performanţa de la JO de la Beijing din 2008, unde a cucerit 27 medalii, dintre care 7 de aur. Însă, joi, fosta republică sovietică se afla doar pe locul 19 în clasamentul pe naţiuni, cu doar 10 medalii: 3 de aur (scrimă, canotaj şi haltere), 1 de argint şi 6 de bronz.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Ce s-a întâmplat în ultimele secunde înainte de accidentul mortal de la Snagov, unde doi tineri și-au pierdut viața: „A căzut peste ei efectiv”
Capital.ro
Pensionarii care primesc 2.782 de lei de la stat. Date oficiale de la Casa de Pensii
Playtech.ro
Primele consecințe pentru Ungaria după căderea lui Viktor Orban. Semnalul...
Adevarul
Cine câștigă și cine pierde după alegerile istorice din Ungaria: Trump și Putin rămân fără cel mai important aliat din Europa
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doi tineri de 20 de ani și-au pierdut viața în seara de Paște, după ce s-au izbit puternic de un copac. Se îndreptau spre Lacul Snagov în momentul tragediei
iamsport.ro
Magia lui Gică Hagi: cum a reușit să revitalizeze un jucător considerat terminat: ”Sunt Hagi! Sună-mă când poți”
MediaFlux
PAPARAZZI Marina Dina, o zi de mall alături de un bărbat misterios după ce s-a întors de la Survivor! Îmbrățișări, cafele și cumpărături FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj