Premiu pentru cea mai iresponsabilă mamă: Şi-a epilat fiica de doar 3 ani

"Mama adolescentă" Farrah Abraham, care este şi vedetă de televiziune, a dezvăluit că a încercat să epileze cu ceară sprâncenele fetiţei ei de 3 ani, Sophia, pentru că le avea "unite" şi "se simţea prost pentru ea". Vedeta a stârnit un val de reproşuri după dezvăluirea sa, din partea comunităţii online.
Alina Costache
08 ian. 2013, 17:07
Premiu pentru cea mai iresponsabilă mamă: Şi-a epilat fiica de doar 3 ani

Farrah Abraham, în vârstă de 20 de ani, care a dat 16.000 dolari pe chirurgie plastică – inclusiv pentru o mărire a sânilor, un implant în bărbie şi rinoplastie – admite pe blogul ei că „nu putea ignora” puful dintre sprâncenele fetiţei ei Sophia, astfel încât a decis să-l epileze.

„Deci, m-am confruntat cu un moment istoric remarcabil de maternitate când am putut confirma pentru mine faptul că micuţa mea adorabilă are sprâncenele unite”, scrie Farrah pe blogul ei, potrivit Huffington Post.

Aşadar, Farrah Abraham a decis să ia problema în propriile mâini şi a încercat să îndepărteze părul dintre sprâncenele fetiţei cu ceară. Când nu a funcţionat, ea a pensat-o pe fetiţă în timp ce dormea, declarând la finalul povestirii „Ah, mă simt ca o mamă model”.

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
Este oficial! Când începe Insula Iubirii - Reuniuni la Antena 1
Fanatik.ro
Cum se menține în formă Ilie Dumitrescu, la 57 de ani. Cele trei produse pe care le evită
Capital.ro
Prețuri carburanți miercuri, 1 iulie. Unde alimentezi cel mai ieftin la început de lună
Playtech.ro
Calculatorul care îţi arată exact anul în care ieşi la pensie în funcţie de vârstă. E cea mai simplă variantă
Adevarul
Blestemul mortal din farfuria țăranului: Ce mâncau românii înainte de mămăligă și cum a provocat aceasta o criză națională
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat și-a pierdut viața în Ilfov, în urma furtunii de marți seară. Un copac a căzut peste mașina în care se afla
iamsport.ro
Doliu în fotbalul românesc! A murit Radu Mărginean, fostul jucător al celor de la CFR Cluj și UTA, la doar 43 de ani. Motivul decesului
MediaFlux
Horoscop 1 iulie 2026. Luna începe cu surprize uriașe! O zodie primește vestea pe care o aștepta de mult, iar alta trebuie să ia o decizie crucială
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?