Preot mort într-un accident pe autostrada Timișoara – Arad. Şoferul a fost proiectat în afara mașinii, în urma impactului

Accident mortal pe autostrada Timișoara - Arad. Un bărbat în vârstă de 45 de ani, aflat la volanul unui autoturism, a murit după ce maşina sa a acroșat partea din spate a unui camion și a intrat în parapetul lateral. La volanul maşinii se afla preotul paroh Remus Dobra.
Alina Costache
28 sept. 2022, 10:55
Preot mort într-un accident pe autostrada Timișoara - Arad. Şoferul a fost proiectat în afara mașinii, în urma impactului

Accidentul s-a produs marți seară pe A1, care leagă Timişoara de Arad, în zona localității Vinga. Șoferul, în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism marca Audi înmatriculat în județul Timiș, a acroșat partea din spate a unui camion, intrând ulterior în coliziune cu parapetul lateral al autostrăzii.

În urma impactului, şoferul a fost proiectat în afara autoturismului. Potrivit aradon.ro, șoferul nu purta centura de siguranță.

Citeşte şi: Maşină plină cu adolescenţi, accident spectaculos. Tinerii încercau să scape de poliţişti

Ulterior s-a aflat că şoferul mort este preotul Remus Dobra de la Parohia Greco-Catolică Sfânta Treime din Dumbrăvița.

„În seara de 27 septembrie, în jurul orei 20,15, pe Autostrada A1, calea 1, la km 531, a avut loc un accident rutier, în urma căruia o persoană și-a pierdut viața. Un autoturism condus de un bărbat de 45 de ani, din județul Timiș, a acroșat partea din spate a unui ansamblu rutier, intrând ulterior în coliziune cu parapetul lateral. Victima a fost proiectată în afara autoturismului, personalul medical de la fața locului constatând decesul. Conducătorul autotrenului a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ. În cauză se continuă cercetările pentru stabilirea cauzelor producerii accidentului, într-un dosar penal întocmit pentru ucidere din culpă”, au transmis reprezentanții IPJ Arad.

Citeşte şi: Val de accidente în Bucureşti. Maşini distruse şi mai mulţi răniţi

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Mihaela și Dani Stoian, fiul lui Florin Salam, se căsătoresc astăzi! Informații în timp real despre nunta anului 2026
Fanatik.ro
Gigi Becali, verdict clar despre Eugen Tomac, prim-ministrul desemnat de președintele Nicușor Dan: „Sunt prieten cu el, dar nu se compară”
Capital.ro
Schimbare importantă pentru întreținerea la bloc. Cum vor plăti în continuare proprietarii costurile. S-a decis în Parlament
Playtech.ro
Ce salariu va avea un profesor cu 23 de ani vechime după noua lege a salarizării. Diferența față de venitul actual este uriașă
Adevarul
Iisus la doză. Cum au ajuns mesajele creștine să fie folosite pentru promovarea băuturilor energizante
wowbiz.ro
Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a stins din viață Marjane Satrapi! Celebra scriitoare și-a găsit sfârșitul la scurt timp după ce și-a pierdut soțul
iamsport.ro
Prunea spune că FCSB ar trebui ”să ascundă” un fotbalist în momentul interviurilor: ”Te faci de râs, nu îl mai trimiteți!”
MediaFlux
A riscat totul pentru funcția de premier. Decizia luată de Eugen Tomac cu o zi înainte de desemnare
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți