Preşedintele CJ Ilfov, Marian Petrache, a provocat un accident auto pe centura Capitalei

Preşedintele Consiliului Judeţean Ilfov, Marian Petrache, a fost implicat sâmbătă după-amiază într-un accident rutier pe şoseaua de centură a Capitalei, la Mogoşoaia. Două persoane au fost rănite, iar şeful CJ a rămas fără permisul auto. Poliţiştii de la Rutieră i-au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Romania TV
10 nov. 2012, 14:39
Preşedintele CJ Ilfov, Marian Petrache, a provocat un accident auto pe centura Capitalei

Potrivit poliţiştilor, Marian Petrache, care conducea un Audi, nu s-a asigurat şi nu a acordat prioritate unei alte maşini. 

Cele două autoturisme s-au tamponat, fiind rănite uşor două persoane din maşina lovită de cea condusă de preşedintele CJ Ilfov, au precizat surse din poliţie, citate de Mediafax.

„Sunt bine şi suntem cu toţii la Spitalul Elias. Şi mie şi şoferului din cealaltă maşină ni s-au făcut teste de alcoolemie şi au ieşit zero. Un copil care se afla într-un dintre maşini are buza spartă, este bine, ceilalţi pasageri nu au nimic. Poliţia cercetează şi nu fac niciun comentariu pe baza a cui este vina”, a declarat, la România TV, preşedintele CJ Ilfov.

Întrebat dacă are o vină în provocarea acestui accident, Petrache a afirmat că există întotdeauna o vină într-un accident însă nu a dat mai multe detalii.

Poliţiştii de la Rutieră i-au reţinut şefului CJ permisul auto şi i-au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

„Permisul i-a fost suspendat până la finalizarea cercetărilor. De asemenea, a fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă. În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat că niciunul dintre şoferii implicaţi nu consumase alcool”, au declarat, pentru Mediafax, oficiali din Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Ilfov.

Circulaţia de pe Şoseaua de Centură a fost îngreunată de accident timp de 45 de minute, iar în prezent circulaţia a fost reluată.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Meko, acuzat că a furat mașina pe care i-o vânduse unui băiat! Declarații halucinante
Fanatik.ro
Dezvăluiri scandaloase din cazul profesorului din Bihor care ar fi agresat elevi chiar în școală. Cum îl apără primarul pe cadrul didactic, în ciuda evidențelor: „A rezolvat problema”. Reacțiile instituțiilor vizate
Capital.ro
Călin Georgescu a fost exclus! AUR exclude un guvern de reconciliere națională cu PSD și PNL
Playtech.ro
Au început înscrierile pentru voucherele de 200 de euro. Elevii și studenții pot primi bani pentru calculatoare
Adevarul
Acuzații grave la un liceu din Scornicești. Inspectoratul Școlar și Poliția desfășoară anchete. Sesizarea, de la „Justițiarul de Berceni”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de designerul Eugen Olteanu. Ce se ascunde în spatele morții fulgerătoare la doar 42 de ani: „Ai zis că o să învingi și asta”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Final tragic pentru o tânără de 30 de ani din București, după o ceartă cu iubitul de 86 de ani. A sugrumat-o cu bastonul
iamsport.ro
Antrenorul român, distrus în direct: ”Dacă eram patronul echipei, îl dădeam afară imediat, mă face de râs!”
MediaFlux
Sfântul Gheorghe 2026. Ce este interzis să faci joi, 23 aprilie. Tradiții și obiceiuri la români
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara