Preşedintele şcolilor Lumina, ridicat de Poliţie şi dus la Parchet în urma unei cereri de extrădare din Turcia

Preşedintele Instituţiei de Învăţământ Lumina, Fatih Gursoy, a fost ridicat de poliţişti de la domiciliul său şi dus la Parchet în urma unei cererii de extrădare formulate de autorităţile de la Ankara. Cererea de extrădare urmează să fie judecată de magistrați, anunţă G4Media.ro.
Romania TV
24 dec. 2019, 07:55
Preşedintele şcolilor Lumina, ridicat de Poliţie şi dus la Parchet în urma unei cereri de extrădare din Turcia

Aynur Gursoy, soţia preşedintelui instituţiei de învăţământ Lumina, a declarat că este vorba despre procedura legală şi că poliţiştii i-au spus că nu are motiv să se sperie. Gursoy a fost dus la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel pentru audieri, anunţă news.ro.

Fatih Gursoy, în vârstă de 50 de ani, se află din 2011 în România şi are permis de şedere pe termen lung, valabil până 2022.

Zilele trecute, o profesoară de la Liceul Internaţional de Informatică a fost ridicată de la domiciliu, tot ca urmare a unei cereri de extrădare formulate de autorităţile turce. Curtea de Apel Bucureşti a respins extrădarea profesoarei.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie fără margini înainte de UTA – Dinamo. S-a aruncat de la etajul 7 și a murit
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
Cum poţi afla dacă ai moştenit acţiuni primite de părinţi sau bunici în Cuponiada anilor ’90: actul esenţial pentru a fi despăgubit
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Fostul jucător din Liga 1 ajuns în comă a plecat după retragere în afară pentru ”un trai mai bun”! Munca de jos l-a învățat o lecție: ”Tata m-a întrebat: «Fotbal sau școală?»”
România sare în aer! S-au anunțat prețurile gazelor în 2026
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet