Prețuri mici la biletele oferite de concurența Blue Air, pe fondul situației de criză de la compania românească

Concurenții profită din plin de criza de la Blue Air. Compania aeriană low-cost Wizz Air a anunțat tarife speciale pentru românii afectați de anularea zborurilor spre și dinspre România. 
Filip Stan
07 sept. 2022, 10:16
Prețuri mici la biletele oferite de concurența Blue Air, pe fondul situației de criză de la compania românească

Anunțul a fost făcut de Wizz Air miercuri dimineață, 7 septembrie, printr-o comunicat de presă.

„Wizz Air, compania aeriană cu cea mai rapidă creștere și cea mai sustenabilă din Europa, anunță tarife speciale pentru clienții Blue Air”, a transmis compania din Ungaria.

Tarifele la Wizz Air pleacă de la 50 de euro, la compania low-cost.

„Pasagerii afectați pot rezerva acum bilete pe zboruri Wizz Air cu tarife începând de la 49.99 EUR folosind codul rezervării Blue Air. Rezervările pot fi efectuate prin intermediul paginii Wizz Air pentru tarife speciale”, au mai transmis maghiarii.

Prețurile sunt valabile pentru anumite rute, în limita locurilor disponibile. Pasagerii pot beneficia de reduceri la Wizz Air folosind primele 6 caractere a codului de rezervare pentru zborurile anulate de Blue Air.

 

Probleme grave pentru Blue Air. TAROM intervine

 

Compania românească Blue Air a făcut marți, 6 septembrie, un anunț teribil: a anunțat toate zborurile, până în data de 12 septembrie.

Pe fondul crizei fără precedent, Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor, a anunțat că Guvernul se va ocupa de transportul românilor afectați, prin intermediul TAROM. Executivul va aloca suma de 5 milioane de lei către compania de stat.

Ministerul de Externe a transmis, marţi seară, detalii despre modul în care cetăţenii români afectaţi de suspendarea zborurilor Blue Air pot să contacteze autorităţile. MAE precizează că, în cazul grupurilor de turişti, este recomandat ca o singură persoană să contacteze personalul consular.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Va investi Rinat Ahmetov o jumătate de miliard de euro în România? Planul patronului de la Șahtior
Capital.ro
Alexandru Nazare vine cu vești despre pensii și CASS. Ce se întâmplă cu indexarea și contribuția pentru mame
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu pensiile, salariul minim și șomaj, conform programului de guvernare a lui Adrian Vestea
Adevarul
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în timpul examenului
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A crezut că i-a venit sfârșitul după ce Gigi Becali l-a dus la Fane Spoitoru acasă: ”Am înghețat! Erau toți dezbrăcați și tatuați”
MediaFlux
Scrisoarea celor 23 din PNL: Aripa Veștea respinge ultimatumul lui Bolojan și cere încetarea „linșajului politic” intern
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?