Preţuri promoţionale pentru bilete la concertul trupei britanice Mungo Jerry, de marţi până duminică

Biletele pentru concertul trupei britanice Mungo Jerry, care va avea loc, în premieră în România, pe 25 ianuarie, în Hard Rock Cafe din Bucureşti, vor fi vândute la preţuri promoţionale de marţi până duminică.
Romania TV
07 ian. 2013, 21:22
Preţuri promoţionale pentru bilete la concertul trupei britanice Mungo Jerry, de marţi până duminică

Legendarul rocker britanic Ray Dorset, a cărui identitate muzicală este sinonimă cu existenţa formaţiei Mungo Jerry, aduce în premieră la Hard Rock Cafe hitul „In The Summer Time”, informează un comunicat al organizatorilor.

De marţi până duminică, toţi cei care vor să ia parte la întâlnirea cu trupa ce a scris o pagină importantă în istoria muzicii au şansa să achiziţioneze bilete la preţuri speciale: doar în perioada menţionată, biletele la categoria I (loc la masă) se găsesc la preţul de 80 de lei, iar biletele din categoria a II-a (fără loc, în faţa scenei) se comercializează la preţul de 50 de lei. În promoţie nu au fost incluse şi biletele din categoria VIP, care se vor comercializa în continuare la preţul de 400 de lei.

Lansat în 1970 de trupa britanică de rock Mungo Jerry, hitul „In The Summer Time” s-a vândut în peste 6 milioane de exemplare în primele şase luni de la apariţia pe piaţă, iar până în prezent a înregistrat peste 30 de milioane de unităţi vândute, devenind astfel cel mai ascultat cântec estival al tuturor timpurilor.

În decursul vremii, trupa Mungo Jerry – care îmbină sonorităţile rock, pop, blues, boogie şi skiffle într-un melanj versatil şi cuceritor – a urcat pe aceeaşi scenă cu Jimi Hendrix, Elton John, Rod Stewart & The Faces, Genesis, Status Quo, Canned Heat şi Free.

Britanicii vor cânta în premieră în România pe 25 ianuarie, într-un concert găzduit de Hard Rock Cafe. Artiştii vor interpreta piese precum „Lady Rose”, „Baby Jump”, „Wild Love”, „You Don’t Have To Be In The Army To Fight A War”, „Hello, Nadine”, „Feels Like I’m In Love”, „Let’s Get Started”, „Forgotten Land”, „Open Up”, „Got A Job”, „Put A Little Love In Yout Letter” şi „Long Legged Woman Dressed In Black”.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
A ajuns pe masa de operație imediat după meci! Imagini incredibile de la conferința de presă. Video
Capital.ro
Nici nu s-a terminat anul școlar, dar un nou trend prinde contur: ce se întâmplă cu cumpărăturile pentru școală
Playtech.ro
Noua destinație de vacanță care le face concurență insulelor grecești. Tot mai mulți români o aleg în 2026
Adevarul
Invazia „Buha gamma” în București. Când va scăpa Capitala de fluturii care au ocupat blocurile și spațiile verzi
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ipoteză șoc în cazul morții actriței Ece Irtem. O mușcătură de maimuță i-ar fi cauzat decesul
iamsport.ro
Fără dubii! Pancu a recunoscut că ar fi refuzat-o pe Rapid dacă primea cealaltă ofertă la care spera: ”O dată în viață!”
MediaFlux
Horoscop financiar de weekend. Cele trei zodii care vor atrage banii ca un magnet
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?