Primarul Aradului, huiduit după ce a confundat numele formației Cargo cu firma Cargus

Gafă de proporții a primarului din Arad. Călin Bibarț a fost huiduit după ce a confundat numele trupei Cargo cu cel al firmei de curierat Cargus.
Alina Costache
30 iun. 2023, 13:21
Primarul Aradului, huiduit după ce a confundat numele formației Cargo cu firma Cargus

Primarul Aradului Călin Bibarț a fost huiduit după ce, în loc de trupa Cargo, a spus de două ori numele firmei de curierat Cargus, la deschiderea unui festival. Cei circa 5.000 de spectatori, între care și mulți fanii Cargo, l-au taxat imediat pentru greșeala făcută înaintea concertului îndrăgitei trupe arădene. După cele două gafe, publicul a început să vocifereze și chiar să huiduie, deranjat de greșeala repetată a primarului.

Citește și: X FACTOR 10 SEPTEMBRIE 2021 LIVE VIDEO A1. Seară incendiară la cea de-a doua ediţie a concursului. Cargo și Bikers for Humanity au ridicat sala în picioare

Publicul s-a liniștit abia după ce primarul Aradului a părărsit scena festivalului Berii.

 

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Cum a ratat Nicușor Bancu transferul la Feyenoord și PAOK: “Am refuzat 2 milioane euro pentru binele Universității Craiova”
Capital.ro
Obligatoriu pentru românii care stau la bloc. Asociația de proprietari te poate penaliza: Efectul se răsfrânge asupra tuturor
Playtech.ro
Cum protejezi trandafirii de afide înainte ca insectele să distrugă bobocii și frunzele
Adevarul
Restaurantul lui Pescobar din Londra, închis din cauza restanțelor la chirie
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Anamaria Prodan șterge pe jos cu Giovanni Becali: ”Nu mai are jucători nici cât negru sub unghie, dar vorbește de fiecare! Louis Munteanu era al meu, nimeni nu visa vreodată”
MediaFlux
Anunțul Casei de Pensii pentru milioane de români! Cum se face cont online CNPP pentru asigurații sistemului public de pensii
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi