Primarul Mazăre urcă în ringul de box. Va lupta contra lui Leonard Doroftei

Primarul Radu Mazăre şi fostul pugilist Leonard Doroftei vor susţine un meci demonstrativ înaintea semifinalelor din turneu internaţional de box Centura de Aur. Partida se va desfăşura sâmbătă seara, informează paginademedia.ro.

07 sept. 2013, 07:36

Radu Mazăre şi-a luat măsuri de precauţie. Meciul demonstrativ nu va dura decât un minut. Doroftei a declarat în glumă că speră la un egal în faţa vajnicului adversar.

Turneu tradiţional, Centura de Aur revine în peisajul boxului mondial după cinci ani de pauză. Se desfăşoară la Constanţa, între 4 şi 8 septembrie, urmând a participa 110 sportivi, din 16 ţări

Turneul Centura de Aur va avea loc în perioada 4 – 8 septembrie la Constanța și este organizat de Federația Română de Box, Media Consulta Internațional, agenția lui Mihai Craiu și Consiliul Județean Constanța. La Centura de aur vor concura 110 sportivi din 16 țări.