PRO TV LIVE VIDEO PORTUGALIA – FRANŢA. Se reeditează finala Euro din 2016. PROGRAMUL ZILEI EURO 2021

Ultimele meciuri din faza grupelor la Euro-2020 au loc miercuri, grupele E şi F urmând să-şi stabilească echipele calificate în optimi.

23 iun. 2021, 12:07

PRO TV LIVE VIDEO PORTUGALIA – FRANŢA.

Meciul Portugalia – Franța se joacă azi, de la 22:00, într-o nouă „finală” din „Grupa Morții” de la EURO 2020. Francezii sunt matematic calificați în optimi, în timp ce naționala lui CR7 are nevoie de cel puțin un punct pentru a merge mai departe la acest turneu final.

Învingătoarea Grupei F va juca la București în optimile de finală, pe Arena Națională. Toate meciurile de la EURO 2020 pot fi urmărite în format live score pe site-ul romaniatv.net.

PORTUGALIA – FRANŢA PRO TV LIVE VIDEO  sau Voyo.ro

PRO TV LIVE VIDEO PORTUGALIA – FRANŢA. Echipele probabile:

Portugalia: Patricio – Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro – Pereira, Sanches, Fernandes – B.Silva, Ronaldo, Jota
Franţa: Lloris – Kounde, Varane, Kimpembe, Hernandez – Kante, Pogba, Tolisso – Griezmann – Mbappe, Benzema

După cinci ani, Portugalia și Franța se întâlnesc într-o nouă partidă de la Campionatul European. În 2016, portughezii dădeau lovitura și câștigau EURO în fața Franței, chiar la ea acasă, după un gol înscris în prelungiri. Acum, cele două naționale se întâlnesc într-o „finală” din grupă, un meci decisiv doar pentru Cristiano Ronaldo.

PRO TV LIVE VIDEO CEHIA-ANGLIA 0-1 ONLINE STREAMING. Sterling a deschis scorul în minutul 12
Un rezultat de egalitate aduce calificarea pentru ambele echipe în optimile de finală, având în vedere că sunt deja două grupe cu locul 3 cu trei puncte (Finlanda și Ucraina).

Partida este condusă la centru de spaniolul Antonio Mateu Lahoz, ajutat la linii de Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar. Rezervă este românul Ovidiu Haţegan.

PRO TV LIVE VIDEO  Dembele ratează tot turneul final
Atacantul Ousmane Dembele, accidentat în meciul cu Ungaria, nu va mai evolua la această ediţie a Euro-2020 şi va părăsi cantonamentul Franţei. La meciul cu Ungaria de sâmbătă (1-1), Dembele a fost victima unei „lovituri la tendonul unui genunchi”, conform selecţionerului Didier Deschamps.

Culmea ironiei la Euro 2020. Șase suporteri ai Franței au încurcat Budapesta cu Bucureştiul. Fanii au văzut meciul de la o terasă din Centrul Vechi
Jucătorul FC Barcelona a intrat pe teren în minutul 57, în locul lui Rabiot şi a rezistat doar o jumătate de oră pe teren, fiind înlocuit de Lamer, în minutul 87.

UEFA a anunţat, duminică, deschiderea unei investigaţii disciplinare cu privire la un banner homofob desfăşurat, marţi, la Budapesta, în timpul partidei Ungaria-Portugalia (0-3) şi la strigătele de maimuţă auzite, sâmbătă, în tribuna ultrasilor maghiari, la meciul Ungaria-Franţa (1-1).

Programul partidelor de miercuri:

Grupa E – ora 19.00
Suedia – Polonia, la Sankt Petersburg
Arbitri: Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett – Anthony Taylor (toţi Anglia)
Arbitri pentru sistemul VAR: Chris Kavanagh (Anglia)- Christian Dingert (Germania), Lee Betts, Stuart Attwell (Anglia)

Slovacia – Spania, la Sevilla

Arbitri: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (toţi Olanda) – Stéphanie Frappart (Franţa)

Arbitri pentru sistemul VAR: Pol van Boekel – Kevin Blom (ambii Olanda), Christian Gittelmann (Germania), Bastian Dankert (Germania)

Clasament după două etape: 1. Suedia – 4 puncte; 2. Slovacia – 3 puncte; 3. Spania – 2 puncte; 4. Polonia – 1 punct.

Grupa F – ora 22.00

Germania – Ungaria, la Munchen

Arbitri: Serghei Karasev –  Igor Demeşko, Maksim Gavrilin (toţi Rusia) – Danny Makkelie (Olanda)
Arbitri pentru sistemul VAR: Massimiliano Irrati -Marco Di Bello, Filippo Meli, Paolo Valeri (toţi Italia)

Portugalia – Franţa, la Budapesta

Arbitri: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar (toţi Spania) – Ovidiu Haţegan (România)

Arbitri pentru sistemul VAR: Alejandro Hernández – José María Sánchez, Iñigo Prieto, Juan Martínez Munuera (toţi Spania).

Clasament: 1. Franţa – 4 puncte; 2. Germania – 3 puncte; 3. Portugalia – 3 puncte; 4. Ungaria – 1 punct.