Mafioţi anchetaţi în aceeaşi clădire unde liderul Misa, Gregorian Bivolaru, organiza orgii sexuale

Procurorii DIICOT Bucureşti au audiat cei mai periculoşi infractori din ţară în clădirea în care liderul MISA, Gregorian Bivolaru, a organizat sute de origii sexuale. Culmea ironiei, este chiar clădirea care apare în dosarele făcute de procurorii DIICOT în cazul lui Guru Bivolaru.
Iulian Tudor
24 aug. 2015, 08:51
Mafioţi anchetaţi în aceeaşi clădire unde liderul Misa, Gregorian Bivolaru, organiza orgii sexuale

În urmă cu câteva luni DIICOT şi-a mutat sediul însă clădirea în care Bivolaru organiza orgii sexuale a încăput pe mâna altor procurori: cei de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4.

Citeşte şi: Maestrul tratamentelor cu URINĂ a pus ochii pe CĂTĂLIN MĂRUŢĂ. Ce vrea să facă Gregorian Bivolaru cu vedeta TV

Putini stiu istoria fabuloasa a cladirii din perioada interbelica, de pe strada Traian. De cativa ani, procurorii au parasit sediul Parchetului Inaltei Curti de Casatie si Justitie, pentru o locatie inchiriata, in apropiere de Piata Unirii din Capitala.

Anchetatorii stiau, atunci cand si-au inchiriat sediul, ca in aceasta cladire a functionat un fost cazinou. Potrivit unei surse apropiate MISA, acolo a fost, timp de cativa ani, unul dintre locurile discrete unde Bivolaru isi consuma partidele de amor cu adeptele miscarii, multe dintre ele minore, scrie Cancan.

Adresa respectiva apare si in rechizitoriile intocmite pe numele lui Bivolaru, trimis in judecata pentru sex cu minore si trafic de persoane, chiar de catre procurorii DIICOT.

Intre momentele cand Bivolaru facea sex cu adeptele MISA si momentele in care procurorii administrau probe, chiar in acel loc, ca intr-o „reconstituire” a trecut insa mai bine de un deceniu.

Asta pentru ca pana in anul 1997, imobilul era intr-o stare avansatata de degradare, iar proprietarul nu avea bani sa il renoveze.

Citeşte şi: Adepţii lui Gregorian Bivolaru, la Băile Herculane. 4.000 de yoghini, prinşi în spirala MISA

Apropiatii lui Bivolaru au intrezarit oportunitatea si i-au propus proprietarului sa renoveze ei gratis vila, iar in schimb acesta sa-i lase sa locuiasca acolo, fara plata unei chirii, timp de cativa ani. Acest lucru s-a si intamplat, de altfel, pana in anii 2000, cand detinatorul proprietatii a considerat ca s-a achitat de datorie si le-a cerut sa plece.

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Cheloo, Gabi Torje, Maurice Munteanu și Mirela Vaida, printre vedetele ce pornesc pe Drumul Mătăsii în noul sezon Asia Express
Fanatik.ro
Starul de la Dinamo care l-a supărat pe Andrei Nicolescu: „Dezamăgire foarte mare! Nu înţeleg de unde atâta lipsă de încredere”
Capital.ro
A murit marea actriță! A jucat în Supernatural. Era cunoscută pentru rolurile din filmele horror
Playtech.ro
Ce conţin cozonacii din Auchan. Sunt la preţuri bune, însă puţini citesc eticheta
Adevarul
Cum reușesc japonezii să aibă case lipsite de praf. Patru obiceiuri zilnice care îți ușurează curățenia locuinței
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Antrenorul Eugen Neagoe este îndoliat. Mama lui s-a stins din viață chiar înaintea unui meci important
iamsport.ro
Concurenții Asia Express 2026, sezonul 9! Gabi Torje și Alin Alexuc, pe Drumul Mătăsii într-o cursă fără bani și fără milă
MediaFlux
Răsturnare în Orientul Mijlociu. Trump oferă Iranului un răgaz de cinci zile înainte de a-și pune în aplicare amenințările! Liderul SUA vorbește despre un acord de pace
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj