Profilul femeii care şi-a măcelărit soacra şi animalele din curte: Se încadrează în tipologia „anihilatorului”

Anchetatorii au făcut primele dezvăluiri despre femeia din Arad care şi-a măcelărit soacra şi animalele din curte. Procurorii sunt uimiţi de cruzimea femeii şi susţin că aceasta ar fi omorât pe oricine i-ar fi ieşit în cale. În urma audierilor, anchetatorii au stabilit că femeia de 60 de ani se încadrează perfect în tipologia "anihilatorului", potrivit România TV.
Alina Costache
21 aug. 2014, 11:36
Profilul femeii care şi-a măcelărit soacra şi animalele din curte: Se încadrează în tipologia

Femeia a fost supusă unei expertize psihiatrice, iar acum se aşteaptă rezultatele. Dacă se dovedeşte că era lipsită de discernamânt, agresoarea va fi internată într-un spital de psihiatrie.

O femeie și-a ucis fosta soacră, în vârstă de 80 de ani, ca apoi să taie un miel pe care l-a aruncat în foc. Într-un final, ea a omorât şi câinele bătrânei, lovindu-l cu toporul în cap. Incidentul macabru a avut loc în cursul dimineţii de miercuri, în jurul orei 8.00, în comuna Zăbrani din judeţul Arad. 

Cadavrul bătrânei a fost transportat la morgă pentru efectuarea necropsiei, încercând astfel să se stabilească cauzele decesului. Anchetatorii nu au descoperit răni pe trupul neînsuflețit al victimei, în afară de leziunile de pe mâini, semn că femeia a încercat să se apere.

Polițiștii și procurorii au ajuns la fața locului anunțați de vecinii victimei. Aceștia au povestit că miercuri dimineața, în jurul orei 8.30, fosta nora urla în curtea casei, așa că au anunțat autoritățile. În casa victimei din Zăbrani, anchetatorii au găsit-o pe bătrâna decedată. Un miel fusese înjunghiat și aruncat în foc de către fosta nora deoarece, potrivit spuselor femeii, „behăia”. De asemenea, nici câinele bătrânei nu a scăpat de criminală, agresoarea lovindu-l cu toporul în cap pe motiv că „nu o suporta”.

Citeşte şi Bărbatul arestat pentru uciderea unui om de afaceri din Arad, trimis în judecată

Nepoții bătrânei au lăsat-o pe bătrână în grija fostei nurori, pentru trei zile, cât aceștia erau plecați în Austria. Femeia le-a spus anchetatorilor că de dimineață s-a certat și s-a bătut cu bătrâna, ajungând să o omoare. Vinovata fost transportată la Arad și internată într-un spital de psihiatrie.

 

DailyBusiness
Cum putem evita o nouă explozie a prețurilor la energie. Anunțul de ultimă oră făcut de ministru
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Cele patru zodii care dau de noroc și bani în perioada următoare. Astrele pregătesc pentru ele transformări majore
Capital.ro
Călin Georgescu, scos complet din joc cu un plan simplu. Florin Călinescu: Ca la dosarele lui Ion Iliescu
Playtech.ro
Melania Trump a arătat prea mult la dineul regal! Rochia decoltată a fost intens dezbătută. Lecţia pe care i-a dat-o Kate
Adevarul
Îngrijorare în primării. „N-am avut destul oameni care nu știau să apese pe butoane? Am adus din privat și-mi spui să plece?”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Eşec al ungurilor în România. Planul pe care-l avea gigantul din Ungaria a picat
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Breaking News! Trei polițiști au murit în urma unui atac armat în SUA
Cancan.ro
Elevii din România care NU mai fac școală vinerea! Decizia bizară a intrat deja în vigoare
iamsport.ro
Prunea l-a DISTRUS pe fostul antrenor de la FCSB: 'Pe unde mai antrenează, prin Tanganica? Zici că a fost la Paris, vorbește el, pe bune?!'
MediaFlux
Anunțul Hidroelectrica pentru toți clienții. Ce se întâmplă cu facturile
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor